Ізраїльська армія (ЦАХАЛ) у неділю, 16 червня, оголосила, що відтепер проводитиме щоденну "тактичну паузу" у військових діях в південних районах Гази для забезпечення доставки гуманітарної допомоги населенню
Про це йдеться у повідомленні ЦАХАЛу.
За словами військових, пауза триватиме щодня із 08:00 до 19:00 за місцевим часом на дорозі, яка веде від КПП "Керем Шалом" до дороги Салах ед Дін, а потім на північ у напрямку району Хан-Юніса.
"Це додатковий крок у зусиллях із надання гуманітарної допомоги, які ЦАХАЛ і COGAT (координатор дій влади на територіях - ред.) здійснюють із початку війни", – повідомляє ізраїльська армія.
Там додали, що дія "тактичної паузи" у бойових діях на зазначеній ділянці анклаву розпочалась з 15 червня.
Мирний план щодо Гази: що відомо
31 травня Байден представив нову пропозицію щодо перемир'я, затверджену Ізраїлем, і закликав ХАМАС прийняти її.
Згідно з планом, угода складатиметься з трьох етапів. Перший - триватиме шість тижнів та включатиме "повне і всеосяжне припинення вогню, виведення ізраїльських військ з усіх населених пунктів Гази, звільнення ряду заручників, включаючи жінок, літніх людей, поранених в обмін на звільнення сотень палестинських в'язнів".
Натомість прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що не погодиться на постійне припинення вогню в Газі доти, доки не буде знищено військовий та управлінський потенціал ХАМАСу.
За його словами, "Ізраїль продовжуватиме наполягати на виконанні цих умов, перш ніж буде встановлено постійне припинення вогню".
Водночас 1 червня низка західних країн висловила підтримку триетапному плану щодо перемир'я в Газі, представленому напередодні президентом США Джо Байденом.
Лідери двох ізраїльських партій - "Оцма єгудіт" та" Релігійний сіонізм" пригрозили виходом із коаліції, якщо прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу погодиться на мирну угоду Байдена.
Згодом комплексну угоду підтримали країни G7. Відповідну заяву вони поширили 3 червня.
4 червня США подали до Ради Безпеки ООН нову резолюцію на підтримку останньої ізраїльської пропозиції щодо перемир'я з ХАМАС. 10 червня її підтримала Рада безпеки ООН.