Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква у ефірі марафону "Єдині новини", повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Різні причини у кожної країни (не приєднуватись до комюніке - ред.). Десь це вимагає процедур - в одній із країн це має бути навіть рішення парламенту. У певних країн були представники такого рівня, що не могли приймати такі рішення", - пояснив Жовква.
За його словами, не всі міністри закордонних справ могли приймати рішення приєднатися до комюніке і тепер мають звернутися до керівництва своїх держав.
Заступник керівника ОП зазначив, що далі учасники Саміту миру мають розробити дорожні карти, плани дій щодо реалізації різних пунктів Формули миру.
"Фраза "перемовини з Росією" не звучала (на Саміті миру - ред.). Лунали від деяких учасників позиції, що Росія мала би бути на саміті", - зауважив посадовець.
Він наголосив, що участь Росії у наступному Саміті миру можлива лише за умови, що вона припинить порушувати Статут ООН і не говоритиме мовою ультиматумів.
Як повідомлялося, учасники Саміту миру у спільному комюніке, яке оприлюднив Офіс Президента, наголосили на неприпустимості використання ядерної зброї в Україні, неприпустимості використання продовольчої безпеки як зброї та заявили про необхідність повного обміну військовополоненими.
Документ підписали 80 країн та 4 організації, після саміту він залишається відкритим до приєднання.
Згідно зі списком, опублікованим організаторами, не долучилися, зокрема, Бахрейн, Колумбія, Індія, Індонезія, Мексика, Саудівська Аравія, Південна Африка, Таїланд і ОАЕ, присутність яких на саміті була під питанням до останнього моменту.