Компанія Astroscale-Japan збирається вирішити серйозну проблему космічного сміття на навколоземній орбіті.
Космічний апарат ADRAS-J, призначений для дослідження і видалення космічного сміття з орбіти, підлетів дуже близько до відпрацьованого верхнього ступеня японської ракети і зробив фотографію з відстані 50 метрів, пише Space.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Японська компанія Astroscale-Japan збирається вирішити серйозну проблему космічного сміття за допомогою своїх супутників, які призначені для його видалення з навколоземного простору. Для перевірки цієї технології в середині лютого на орбіту було запущено апарат ADRAS-J.
Починаючи з кінця квітня апарат неодноразово наближався до відпрацьованого верхнього ступеня японської ракети-носія H-2A, яка перебуває в космосі з 2009 року. Тоді ракета відправила на орбіту супутник спостереження за Землею GOSAT.
Компанія Astroscale-Japan поділилася однією з нещодавніх фотографій уламка ракети, яка була зроблена апаратом ADRAS-J з відстані всього 50 метрів. Апарат вагою 150 кг проводив успішні маневри біля ступені ракети на відстані в сотні метрів для її вивчення за допомогою своїх бортових камер.
Основне завдання ADRAS-J полягає в перевірці технології контрольованого видалення непрацюючих супутників і частин ракет з навколоземної орбіти. При цьому апарат також призначений для технічного обслуговування працюючих супутників.
За допомогою зображень ракети H-2A було отримано дані про стан цього космічного сміття і про ступінь його пошкодження через перебування в космосі протягом багатьох років.
Згідно з повідомленням Astroscale-Japan, ADRAS-J виконає в найближчому майбутньому ще кілька маневрів для подальшого вивчення ракети H-2A, дина якої становить 11 метрів, а ширина — 4 метри. У японській компанії заявили, що їхній апарат здатний безпечно наближатися до уламків космічного сміття і проводити їхнє ретельне вивчення, як показала перша частина місії. Тепер планується здійснити контрольований спуск з орбіти верхнього ступеня японської ракети.
Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) за результатами, досягнутими ADRAS-J, обрало компанію Astroscale-Japan для того, щоб під час другого етапу місії її апарат зміг видалити уламок ракети з навколоземної орбіти. Для цього у ADRAS-J є спеціальний роботизований маніпулятор для захоплення корпусу ракети. Цей маніпулятор є легшою версією того, який встановлено на Міжнародній космічній станції (МКС).
Фокус уже писав, що в NASA повідомили оновлену інформацію про стан найдальшого космічного апарату людства. Йдеться про апарат "Вояджер-1", який після невеликої аварії знову повернувся до повноцінної наукової діяльності.
Також Фокус писав про те, що вчені розповіли скільки часу займе політ до загадкової Дев'ятої планети, якщо її все ж таки виявлять. Вчені вважають, що цей світ знайдуть уже в найближчому майбутньому.