У НАТО обговорюють приведення ядерної зброї країн блоку в стан бойової готовності перед загрозою з боку Росії та Китаю.
«Я не вдаватимуся до оперативних подробиць про те, скільки ядерних боєголовок має бути в стані боєготовності і які повинні перебувати на зберіганні, але нам потрібно проконсультуватися з цих питань. Це саме те, що ми робимо», — сказав генсек Єнс Столтенберґ.
Він заявив, що наріжним каменем ядерної стратегії НАТО має стати прозорість, яка «допоможе донести пряме повідомлення» опонентам. «Нашою метою, звичайно, є мир без ядерної зброї, але поки вона існує, ми залишимося ядерним альянсом, тому що світ, у якому Росія, Китай та Північна Корея мають ядерну зброю, а НАТО — ні, був би небезпечнішим», — наголосив Столтенберґ.
21 травня Росія розпочала навчання нестратегічних ядерних сил, обґрунтувавши їх необхідність «провокаційними заявами та погрозами окремих західних офіційних осіб на адресу РФ». На першому етапі навчань, як заявило Міноборони країни-агресора, були задіяні комплекси «Искандер» та гіперзвукові ракети «Кинжал».
На другому етапі, який розпочався 11 червня, до навчань підключилися білоруські військові — для відпрацювання «питань спільної підготовки частин збройних сил Російської Федерації та Республіки Білорусь до бойового застосування нестратегічної ядерної зброї».
На початку травня Олександр Лукашенко розпорядився провести «раптову перевірку» тактичної ядерної зброї у Білорусі.