Лояльні до Росії країни запропонували свої канали комунікації з нею. Про це в етері телемарафону розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, передає 24 Канал.
Проросійські країни хочуть допомогти звільнити українців
На Саміті миру країни, які вважаються проросійськими, висловили свою справжню думку щодо дій Росії. Вони, зокрема, презентували свої напрацювання у питанні повернення українців із російського полону – дітей, цивільних та військових. Цьому посприяв закритий формат засідання.
Про які саме країни йдеться, Лубінець не уточнив.
Неочікувано, що деякі країни, які традиційно мають гарні стосунки з Росією, вперше заявили, що вони готові запропонувати свої канали комунікації з російською стороною. Я не можу поки назвати ці країни, але скажу відверто, що ми не очікували саме від таких країн, таких позицій,
– сказав він.
Омбудсмен також додав, що на засіданні вдалося обговорити розробку нових підходів, які можуть допомогти визволити громадян України із російського полону.
Якими є результати Саміту миру
- За підсумками Глобального саміту миру спільне комюнікепідписали 78 країн. Втім, навіть після цього резолюція відкрита і до неї можуть приєднатися й інші країни.
- На саміті країнами-учасницями було підтримано три головні пункти української формули миру. Йдеться про ядерну безпеку, продовольчу безпеку, обмін військовополоненими у форматі "всіх на всіх" та повернення до України дітей, а також цивільних.
- Президент України Зеленський на саміті заявив про готовністьпереговорівз Росією. Але для цього Кремль повинен поважати територіальну цілісність нашої держави. Він додав, що результати Саміту миру пізніше передадуть для ознайомлення Росії.
- Швейцарія також заявила, що планує обговорити самостійно результати саміту з Росієюта також з країнами, "у чиї двері постукали, а вони не прийшли, наприклад, із Китаєм". Ці держави на першому етапі пропонували свою підтримку, але потім, побачивши, що Росії на саміті не буде, відмовили.