За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, за час війни у громадян дедалі частіше почали вимагати військово-облікові документи і ця практика стає нормою. Водночас, на критично важливі послуги це не поширюється.
Після ухвалення нового закону про мобілізацію у громадян України все частіше можуть просити пред'явити військово-облікові документи, якщо вони захочуть отримати деякі адміністративні послуги. Деталями про це поділився міністр юстиції Денис Малюська в коментарі "Апострофу".
За його словами, йдеться про ті послуги, які надає безпосередньо його відомство — Міністерство юстиції. Це стосується:
- реєстрації права на нерухоме майно та бізнес;
- вирішення питань банкрутства;
- реєстрації актів цивільного стану;
- нотаріальних послуг;
- міжнародної правової допомоги.
Відповідно, якщо йдеться про реєстрацію транспортного засобу, тоді потрібно звертатися до Міністерства закордонних справ, каже міністр юстиції.
"І радити, чи вимагати під час реєстрації автомобіля військовий квиток — це не наша компетенція. А от коли йдеться про реєстрацію шлюбу, там у заяві є графа. І в РАЦСі цілком можуть попросити показати військовий квиток. Але можуть і не просити — просто записати зі слів нареченого номер документа", — заявив Денис Малюська.
Окремо очільник відомства додав, що з початку повномасштабної війни Росії проти України під час реєстрації шлюбу все частіше просять продемонструвати військово-обліковий документ. Відповідно, ця норма вже давно практикується, проте критично важливих послуг не стосується.
Нагадаємо, 12 червня міністр юстиції Денис Малюська вже розповідав, які адміністративні послуги будуть недоступні для українців у 2024 році, якщо не пред'явити військовий квиток. За його словами, держава може цілком законно вимагати військово-облікові дані при зверненні чоловіків. Він також уточнював, що йдеться про "сотні, якщо не тисячі" послуг.