Нардепи отримали мільйони гривень на компенсацію оренди житла в Києві: опубліковано перелік
Нардепи отримали мільйони гривень на компенсацію оренди житла в Києві: опубліковано перелік

Нардепи отримали мільйони гривень на компенсацію оренди житла в Києві: опубліковано перелік

В Україні народні депутати, які не мають власного житла в Києві, мають право на компенсацію оренди житла. Щомісяця вони отримують по 19,5 тис. грн. При тому таку компенсацію отримують навіть ті парламентері, які декларують значні збереження та житло в інших регіонах. 

Як йдеться в документі, який є в розпорядженні OBOZ.UA, на компенсацію оренди житла в травні з бюджету витратили 2 млн 289 тис. грн. Всього компенсацію отримали 108 парламентарів. 

Кожен нардеп, у якого немає житла в столиці (або житло оформлено не на нього) має право на компенсацію вартості оренди. За рік платять 237,9 тис. грн. Це приблизно 19,5 тис. грн в місяць. За ці гроші можна орендувати квартиру в центрі столиці. 88,4 тис. грн дають в місяць на зарплати помічникам (ще 19,4 тис. грн для компенсації податків на зарплату). 7,5 тис. грн в місяць можна отримати за компенсацію витрат на виконання депутатських обов'язків.

Всього на Верховну Раду наступного цього року витратять 1,4 млрд грн. Минулого року парламент коштував бюджету 1,26 млрд грн. 

Заробітні плати нардепів прив'язані до прожиткового мінімуму. Однак, крім самої зарплати депутати отримають кошти на компенсацію діяльності, гроші на оренду квартири, а інколи – премії за інтенсивність. Наприклад, спікер Руслан Стефанчук минулого року мав оклад в розмірі 32,2 тис. грн, проте насправді отримував в середньому 99,7 тис. грн.

Як раніше писав OBOZ.UA, зарплати суддів залежать від рівня суду, а також посади судді. Наприклад, судді Верховного Суду можуть отримувати в рази більше, ніж місцеві судді. Також надбавка може бути за посаду (наприклад, більше заробляють голови). Так, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в середньому заробляє близько 430 тис. грн на місяць.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader