Справи Майдану: правоохоронці встановили, хто здійснив перші постріли 20 лютого 2014 року
Справи Майдану: правоохоронці встановили, хто здійснив перші постріли 20 лютого 2014 року

Справи Майдану: правоохоронці встановили, хто здійснив перші постріли 20 лютого 2014 року

Слідство встановило особи співробітників правоохоронних органів, які здійснили перші постріли по учасниках Революції Гідності20 лютого 2014 року. один з них командував ротою спецпідрозділу "Беркут" УМВС України у місті Севастополь, інший був міліціонером цього підрозділу.

Обом інкриміновано перевищення влади та службових повноважень, а також умисне вбивство трьох лдей та замах на умисне вбивство ще трьох учасників протестів. Подробиці повідомили у Державному бюро розслідувань та Офісі генерального прокурора.

У ДБР розповіли, що повідомили про підозру двом правоохоронцям, які здійснили перші постріли по людях у центрі Києва 20 лютого, у найкривавіший день Революції Гідності.

"Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому командиру роти спецпідрозділу "Беркут" УМВС України в м. Севастополі та одному з міліціонерів цього підрозділу. Вони були безпосередніми виконавцями масових розстрілів активістів Майдану та фактично були першими, хто почав стрільбу по мітингувальниках", – зазначено у повідомленні.

Справи Майдану: правоохоронці встановили, хто здійснив перші постріли 20 лютого 2014 року

Як встановило слідство, 20 лютого обидва підозрювані, виконуючи наказ вищого керівництва, відкрили по учасниках протестів вогонь з помпових рушниць Форт-500. Відбулося це близько 9 ранку у районі пішохідного мосту.  Стріляли патронами зі свинцевою картеччю. 

Доведено, що від їхніх пострілів загинули щонайменше троє мітингувальників. Ще троє отримали поранення різного ступеня тяжкості.

"Їх постріли фактично стали поштовхом до продовження вчинення умисних вбивств учасників акцій протесту, уже з застосуванням нарізної табельної автоматичної та снайперської вогнепальної зброї, бійцями спецпідрозділів Київського "Беркута" (так званої "чорної роти") та внутрішніх військ МВС України", – розповіли у ДБР.

Загалом того дня, 20 лютого, у центрі Києва було вбито 48 людей. Ще понад 90 учасників Революції Гідності отримали вогнепальні поранення.

З Києва севастопольські "беркутівці" разом з командиром повернулися до Севастополя. І вже зовсім скоро, коли РФ розпочала захоплення Криму, перейшли на сторону окупантів і сприяли анексії півострова.

За даними ОГПУ, обом підозрюваним інкримінують перевищення влади та службових повноважень, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинених службовою особою із застосуванням фізичного насильства, умисних вбивств трьох осіб та замахів на умисні вбивства трьох осіб (ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 365; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 28, ст. 340; ч. 4 ст. 41, п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115; ч. 4 ст. 41, ч. 2 ст. 15 п.п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115 КК України).

За вчинення цих злочинів командиру севастопольського "Беркута" та його підлеглому загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або ж довічне ув'язнення.

Нагадаємо, 4 жовтня 2023 року у ДБР повідомили про завершення розслідування найбільшої справи Майдану: перед судом постане Янукович та весь тодішній силовий блок. Разом з екс-президентом втікачем у справі фігурують дев'ятеро його поплічників, включно з тодішнім главою СБУ Олександром Якименком, міністрами оборони Павлом Лебедєвим та внутрішніх справ Віталієм Захарченком, а також  колишнім командиром ПМОП "Беркут" при ГУМВС України у Києві Сергієм Кусюком. 

Усі переховуються від правосуддя на території РФ

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader