Постпред Угорщини: другої міжурядової конференції ЄС - Україна цьогоріч не буде
Постпред Угорщини: другої міжурядової конференції ЄС - Україна цьогоріч не буде

Постпред Угорщини: другої міжурядової конференції ЄС - Україна цьогоріч не буде

Угорщина, яка з 1 липня за ротацією пів року очолюватиме Раду ЄС, повідомила, що другої міжурядової конференції з Україною та Молдовою 2024 року не планується.

Про це сказав на брифінгу в Брюсселі постійний представник Угорщини при ЄС Балінт Одор.

Перші міжурядові конференції (МУК) Євросоюзу з Україною і Молдовою призначені на 25 червня. Вони стануть офіційним початком переговорів про вступ цих країн-кандидаток до ЄС. Як повідомив представник Угорщини, на МУК буде ухвалено переговорні рамки, а потім щодо двох країн продовжиться процес скринінгу, однак інших істотних кроків у цьому напрямку не очікується.

Водночас Будапешт як голова Ради ЄС ставить перед собою завдання "збалансувати" процеси розширення ЄС, а саме на тлі прискореної процедури надання статусу кандидата "тріо" України, Молдови та Грузії активізувати дії Євросоюзу в цій сфері щодо Західних Балкан, наголосив Одор. Наприклад, протягом наступних шести місяців закрити якомога більше переговорних блоків із країнами-кандидатками з цього регіону.

"Ми хочемо скористатися імпульсом, ми бачимо, що можемо прискорити процес вступу країн Західних Балкан, - сказав посол. - Ми занадто довго чекали." Він також висловив сподівання, що в найближчі пів року відбудеться саміт ЄС-Західні Балкани.

Брифінг у Брюсселі був присвячений пріоритетам Угорщини як голови в Раді ЄС. На запитання про те, якої лінії слід очікувати щодо Росії, яка веде агресивну війну проти України, а також у сфері допомоги Києву, Балінт Одор відповів, що Будапешт "уважно стежитиме за розвитком подій і включатиме до порядку денного всі необхідні аспекти в міру необхідності".

Серед перерахованих пріоритетів Угорщини словосполучення "підтримка України" не прозвучало, водночас було названо такі сфери, як конкурентоспроможність Євросоюзу, економічні відносини з третіми країнами, полегшення адміністративного тягаря, оборонна політика, співпраця у сфері закупівель озброєнь. "Розширення ЄС має ґрунтуватися на заслугах кандидатів", - зазначив посол.

Джерело: DW

Теги за темою
Угорщина
Джерело матеріала
loader