Дослідники реконструювали найстаріший череп Homo Sapiens.
У рамках нового дослідження було реконструйовано найстаріший череп Homo Sapiens, який було знайдено в Марокко, пише Daily Mail.
Зазначається, що череп був знайдений ще у 2017 році, і в нього була відсутня нижня щелепа. Попри це, команді вдалося створити цифрове сканування черепа, а після цього накласти на нього м'які тканини і шкіру. Отримане обличчя в результаті реконструкції вчені охарактеризували, як "сильне і безтурботне".
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Саме по собі виявлення черепа стало великим досягненням, оскільки це довело те, що Homo sapiens з'явився на Землі на 100 тис. років раніше, ніж передбачалося. Також відкриття показало, що наш вид мігрував з Африки раніше, ніж показували попередні знахідки.
Реконструкцією черепа займався експерт з графіки з Бразилії Цицеро Мораес, якому надали всі необхідні дані дослідники з Інституту Макса Планка.
"Спершу я просканував череп у 3D, використавши дані від дослідників з Інституту Макса Планка. Потім я взявся за відтворення обличчя, яке полягало в поєднанні кількох підходів, таких як анатомічна деформація. Тут використовувалася томографія сучасної людини, яку адаптували під череп Джебель-Ірхуд за допомогою навмисної деформації", — пояснює Мораес.
Череп назвали Джебель-Ірхуд за аналогією з назвою найдавнішої палеолітичної стоянки людини, де і було зроблено знахідку.
Також під час реконструкції було використано додаткові дані про те, якої товщини були м'які тканини стародавніх людей, форми носів та інших структур обличчя.
"Підсумковий результат — це сукупність усіх зібраних даних, яку ми розділили на дві групи, де одна більш об'єктивна, з великою кількістю технічних елементів, без волосся та у відтінках сірого. Другий же варіант реконструкції більш естетичний, з пігментацією шкіри та волоссям.
Щоправда, експерт підкреслює, що справжня стать реконструйованої людини невідома, оскільки в дослідників не було кісток її таза.
Череп був знайдений вченими з Інституту Макса Планка, а разом з ним і кам'яні знаряддя, а також кістки тварин. До цього найдавнішими скам'янілостями Homo sapiens вважалися останки, знайдені в Ефіопії, віком 195 тис. років тому. Тоді вчені вирішили, що всі сучасні люди походять від популяції, яка жила в Східній Африці в цей самий час.
"Раніше ми вважали, що 200 тис. років тому в Східній Африці була колиска всього людства, але нові дані засвідчили, що Homo sapiens поширився по всьому африканському континенту приблизно 300 тис. років тому", — каже керівник дослідження професор Жан-Жак Юблін.
Нагадаємо, вчені змоделювали обличчя справжньої Людини-дракона. Ця людина жила в північному Китаї близько 150 тис. років тому. Вид вдалося відкрити під час будівництва 1933 року в провінції Харбін.