Згідно з нововведеннями Міністерства промисловості та інформаційних технологій, китайським компаніям доведеться закрити і зменшити безліч фабрик, що випускають батареї.
Уряд Китаю перебудовує індустрію літій-іонних акумуляторів, щоб виробники фокусувалися на якості, а не на кількості. Великі обсяги виробництва призвели до надлишкових потужностей і зниження цін для компаній цього сектора, пише сайт Оil price.
Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю в середу, 19 червня, презентувало переглянуті керівні принципи для індустрії літій-іонних акумуляторів з метою подальшого зміцнення стандартизованого управління та сприяння високоякісному розвитку сектора. Ці нові принципи, що набувають чинності цього тижня, встановлюють мінімальні стандарти щільності енергії та більш суворі специфікації акумуляторів, а також містять рекомендації компаніям утримуватися від будівництва нових заводів, які просто розширюють виробничі потужності.
Згідно з переглянутими принципами, фабрики з виробництва акумуляторів, розташовані близько до сільськогосподарських угідь і в екологічно чутливих районах, необхідно буде закрити або скоротити.
За оцінками BloombergNEF, у 2023 році одна країна — Китай, — була здатна задовольнити весь світовий попит на літієві батареї. У 2023 році глобальний попит на літій-іонні батареї для електромобілів і стаціонарних систем зберігання даних оцінювався приблизно в 950 гігават-годин (ГВт*год). Виробництва Китаю було достатньо для задоволення цього попиту, тоді як світові потужності з виробництва акумуляторів становили майже 2600 ГВт-год торік і більш ніж у 2 рази перевищили попит.
Оскільки останніми роками виробничі потужності в КНР різко зросли, країна стала великим експортером акумуляторів для індустрії електромобілів і не тільки. США і ЄС нині намагаються обмежити домінування Китаю в ланцюжку поставок, намагаючись налагодити свої власні.
Раніше ми писали про те, що вчені з Європи знайшли заміну китайським літієвим батареям. Лігнін, природний полімер, становить до 30% деревини і містить вуглець, що робить його придатним для виготовлення акумуляторів.
Також повідомляли, що військова техніка США може перетворитися на металобрухт без акумуляторів з Китаю. У Пентагоні дуже хотіли б знизити залежність від китайських батарей, але не знають як, адже китайські заводи виробляють до 80% від загальної кількості акумуляторів у світі.