Податок на нерухомість у 2024 році: за яке майно, коли і скільки треба заплатити
Податок на нерухомість у 2024 році: за яке майно, коли і скільки треба заплатити

Податок на нерухомість у 2024 році: за яке майно, коли і скільки треба заплатити

Якщо ваша квартира має 80 квадратних метрів, то вам доведеться заплатити тільки за "зайві" 20 квадратів. Сума оплати прив’язана до мінімальної заробітної плати та вираховується за формулою. У підсумку сума податку складе 2010 гривень.

До 1 липня 2024 року власники нерухомості із "зайвими" квадратними метрами мають отримати квитанції на оплату податку на майно. Кошти треба сплатити протягом наступних 60 днів, інакше нарахують борг. Якщо квитанції у поштовій скриньці не буде, необхідно самостійно звернутись до податкової. Про це йдеться у повідомленні Державної податкової служби України.

Хто буде платити податок на нерухомість

Оподаткуванню підлягають:

  • квартири понад 60 квадратних метрів;
  • будинки понад 120 квадратних метрів;
  • інша житлова нерухомість від 180 квадратних метрів.

Важливо, що платити треба лише за "зайві" метри. Тобто, якщо у вас квартира площею 80 квадратних метрів, то ви платите тільки за 20 "зайвих" квадратних метрів.

За умови права власності на об'єкт нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 тисяч гривень на рік.

Як розраховується податок

Ставка "податку на розкіш" розраховується у відсотках від мінімальної заробітної плати, що встановлена станом на 1 січня звітного року, й не може перевищувати 1,5% за один квадратний метр.

Цьогорічний податок нараховується за 2023 рік. Мінімальна заробітна плата тоді складала 6700 гривень, тому максимальна ставка податку за один квадратний метр не може перевищувати 100,5 гривень (6700 х 1,5 %).

Отже, якщо квартира має 80 квадратних метрів, то вам доведеться заплатити 2010 гривень.

Розмір податку визначається за рішенням сільської, селищної або міської ради залежно відповідно до місця розташування конкретної нерухомості. Дізнатися ставку у своїй області можна на сайті податкової.

Вартість податку можна самостійно розрахувати за допомогою онлайн-калькулятора.

Податок на транспорт

Розмір податку на авто — фіксована ставка у розмірі 25 тисяч гривень на рік за кожен автомобіль, що підлягає оподаткуванню. Сплачується транспортний податок до місцевих бюджетів.

Проте якщо людина придбала автомобіль в середині року, то податок сплачується пропорційно тільки за ті місяці, коли авто було у її власності.

Податок треба платити, як фізичним, так і юридичним особам. Хоча сплачують вони його по-різному. Юридичні особи розраховують податок самостійно і розбивають платежі протягом усього року.

Фізичні особи про необхідність сплати дізнаються від місцевої податкової служби. Після отримання повідомлення у власників дорогих авто є два місяці на те, щоб перерахувати увесь річний платіж.

За які автівки треба платити податок

Транспортний податок прив’язаний до року автомобіля та його вартості. Оподатковуються автівки, що коштують понад 375 мінімальних заробітних плат. ЦЕ понад 2,6 млн грн.

Повний перелік моделей авто, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, опублікований на сайті Міністерства економіки України.

У списку 184 елітні автомобілі. Серед них Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rivian, Tesla.

Кому не треба платити податок на розкіш

Від сплати податку звільняються ті українці, чия нерухомість розташована у зонах ведення бойових дій або на тимчасово окупованих територіях. А також громадяни, чиє житло зруйноване або сильно пошкоджене внаслідок війни.

Також до цього переліку входять релігійні організації, заклади освіти, багатодітні сім’ї, учасники АТО та одинокі матері, які виховують сиріт або дітей з інвалідністю.

Нагадаємо, 19 червня голови парламентського комітету з питань фінансів і податкової політики Данило Гетманцев заявив, що найближчим часом уряд представить пропозиції щодо підвищення податків, включно з військовим податком.

Теги за темою
авто Економіка
Джерело матеріала
loader
loader