![Вищий хижак поїдає акул в океані: це відбувається частіше, ніж ми могли б припустити](https://thumbor.my.ua/KJjIJZ9ub-71syQqiOlqM699GBs=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fe8d3286da0775cbe8217df8d1da19cae.jpg)
Вищий хижак поїдає акул в океані: це відбувається частіше, ніж ми могли б припустити
Нещодавно вчені виявили, що частота нападів косаток на акул у Каліфорнійській затоці зростає. Експерти припускають, що попередні оцінки активності китів були занижені, що призвело до збільшення кількості нападів.
Косатки нападають на акул частіше, ніж вважалося раніше
Відомо, що за атаками стоять 3 косатки, і науковці поки що не знають, який вплив це полювання може справити на екосистему: є ймовірність, що акули зрештою вирішать покинути цей район, як це було біля берегів Африки.
Отримані дані, по суті, є першими задокументованими взаємовідносинами хижак-жертва між косатками й акулами в межах цієї території, що охороняється,
– зазначають автори дослідження.
Під час дослідження вчені зафіксували три випадки в період із 2022 до 2023 року, коли косатки полювали на акул у Національному парку Кабо-Польмо — морській охоронюваній території в Каліфорнійській затоці, Мексика.
На знімку показана невдала спроба нападу косаток на бичачу акулу в Каліфорнійській затоці / Фото Carlos Lozano Hernandez
Які випадки вже були?
Перший випадок, який спостерігали вчені, стався 9 січня 2022 року. Тоді за допомогою дрона вчені зафіксували 6 косаток, які патрулювали територію. Довжина акул становила близько 2,5 метра і всі вони належали до виду чорноперих акул (Carcharhinuslimbatus). На кадрах також видно дві самки косаток, одна з яких Кецаллі – кити відокремилися від зграї, щоб полювати на акул. Унаслідок цього інциденту ніхто не постраждав – акули сховалися на глибині.
Другий напад стався 21 січня 2022 року, коли дайвер-гід Карлос Лосано Еернандес помітив косаток, які атакували бичачу акулу (Carcharhinus leucas) — великий агресивний вид, довжина якого може досягати 3,3 метра. Дослідники помітили, що одна косатка кинулася на акулу на боці, промахнулася, а потім повторила маневр і спробувала вдарити акулу хвостом.
Автори дослідження зазначають, що така поведінка є ознакою мисливської поведінки косаток. Далі акула в спробах врятуватися підпливла до човна, а косатки кружляли навколо своєї здобичі близько пів години, а потім віддалилися.
На зображеннях показані косатки після успішного полювання на бичачих акул / Фото Jesús Erick Higuera-Rivas
Остання задокументована атака сталася 6 грудня 2023 року, коли вченим вдалося зафіксувати косаток із бичачими акулами в роті. Зазначимо, що в цей момент дослідникам не вдалося зафіксувати саме полювання, лише його наслідки. Також відомо, що в полюванні брали участь косатки, на ім'я Нііч і Ваай.
Напади косаток на акул фіксують протягом останніх 50 років, проте останнім часом вони стали дедалі частішими. Косаток приваблюють акули через високий вміст поживних речовин у їхній печінці та кишках,
– каже автор дослідження Хесус Ерік Ігера-Ріваса.
Науковці поки що не беруться казати, чи можуть напади мати екологічні наслідки, однак визнають, що врешті-решт акули можуть ухвалити рішення покинути цю територію. Щось подібне вже відбувалося в Південній Африці, коли косатки вигнали цілу популяцію великих білих акул з їхньої території.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)