США ввели блокуючі санкції проти топменеджерів "Лабораторії Касперського" за діяльність у Росії. Проте сама компанія та її "дочки" не включена до списку блокуючих обмежень SDN, як і її генеральний директор Євген Касперський. Водночас компанію зачепили "торговельні" санкції США.
Про обмеження стосовно менеджерів "Касперського" повідомило Міністерство фінансів США. Так, блокуючі санкції запроваджено щодо таких осіб:
- Андрій Тихонов;
- Данило Борщов;
- Андрій Єфремов;
- Ігор Чекунов;
- Андрій Духвалов;
- Андрій Суворов;
- Денис Зенкін;
- Марина Алексєєва;
- Кирило Астрахань;
- Анна Кулашова.
Водночас, Міністерство торгівлі США включило АТ "Лабораторія Касперського", ТОВ "Група компаній Касперського" та "Каspersky Labs Limited" до свого чорного списку. Усій групі компаній із 20 червня забороняється експортувати своє програмне забезпечення (ПЗ) на території США.
При цьому Мінторгівлі США дозволило Касперському тимчасово продовжувати "певні операції" у США. Термін дії таких послаблень – до 29 вересня 2024 року.
Водночас особи зі списку OFAC – SDN зазнають більш жорстких обмежень. На його фігурантів поширюється низка заходів:
- заморожуються всі активи, що перебувають у юрисдикції США, а також активи будь-яких інших юридичних осіб, які проводять операції з компаніями та особами, які підпадають під дію санкцій;
- громадянам США заборонено укладати із ними угоди.
Блокуючі санкції поширюються на будь-які дії щодо майна та часток у майні компаній, включених до списку, включаючи угоди, пов'язані з передачею, оплатою, експортом, отриманням. Санкції також поширюються на угоди з майном та частками у майні компаній, що належать особам, включеним до списку санкцій:
- на 50% або більше;
- належать їм прямо чи опосередковано;
- вони володіють ними індивідуально чи разом із іншими лицами.
Kaspersky має британську холдингову компанію та працює в американському штаті Массачусетс. Російський бізнес Kaspersky підпадає під експортні обмеження США, запроваджені через вторгнення РФ до України. Але у 2022 році компанія отримала дохід у розмірі 752 млн дол. від понад 220 тис. корпоративних клієнтів у приблизно 200 країнах.
Як повідомляв OBOZ.UA, узгоджений країнами-членами Європейського Союзу (ЄС) 14-й пакет санкцій проти Росії включатиме заборону на будь-які приватні та чартерні авіаперельоти на користь росіян чи компаній з РФ. Зокрема, санкції стосуватимуться курортних чартерів.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!