Про це в коментарі Укрінформу повідомила голова ММПЛУ Даніель Белль.
«На Раді з прав людини, Раді безпеки постійно проходять брифінги щодо України, в договірних органах ООН з прав людини. Наші звіти використовуються багато де, тому що наш мандат – це моніторинг та звітування», – сказала вона.
Голова Місії пояснила, що ці звіти готуються за підсумками описів і великих інтерв’ю з військовополоненими, документуванням форм катувань, жорстокого поводження та умов полону.
Белль наголосила, що вони дають країнам-членам Ради ООН з прав людини точну інформацію, а також використовуються реєстром збитків Ради Європи, Офісом Генерального прокурора України, Міжнародним кримінальним судом.
«Міжнародні та національні органи використовують наші звіти, щоб розпочати власні розслідування. Комісія з розслідування порушень користується нашими роботами. Водночас є інші механізми, які користуються нашими знахідками. Наприклад, нещодавнє рішення Міжнародного суду базувалося на наших звітах. Європейський суд із прав людини користується нашими звітами у своїх рішеннях», – зазначила голова ММПЛУ.
Як повідомляв Укрінформ, генеральний прокурор України Андрій Костін заявляв, що близько 90% українських військовополонених пройшли через катування, зґвалтування, погрози сексуальним насильством або інші форми жорстокого поводження.
Фото архівне