Про це кореспонденту Укрінформу повідомила членкиня української делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.
«За кілька днів буде подана заявка на резолюцію, яку ініціювала якраз швейцарська делегація. Вона буде стосуватися якраз підсумків Саміту миру, а також міститиме заклик до всіх країн активно працювати далі за всіма ухваленими на зустрічі пунктами», - повідомила народна депутатка.
За її словами, резолюцію планується ухвалити досить швидко, оскільки Україна збирається не затягувати із проведенням другого Саміту миру.
«Основне в документі – надати підтримку українським планам та самому формату. Йдеться про те, що країни, які вірять в права людини, в статут ООН , вірять в міжнародне право, збираються разом, працюють і потім кажуть агресору своє слово. Яке звучатиме різними мовами, всіма мовами Ради Європи», - пояснила Кравчук.
Серед 46 країн-членів Ради Європи лише кілька країн не доєднались до рішення Саміту, яке підтримали навіть такі держави з особливою позицією як Угорщина та Сербія. Серед тих, хто не підписав - Вірменія. Водночас серед підписантів, окремо фігурує Рада Європи, а також Єврокомісія, Єврорада та Європарламент.
Як повідомляв Укрінформ, літня пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі триматиме у фокусі правові та правозахисні питання, пов'язані з агресією Росії проти України, дебатуватиме щодо викликів демократії в Грузії, а також обере нового генсека Ради Європи на наступні п'ять років.