Кандидати в президенти Ірану обіцяють вивести державу з-під санкцій
Кандидати в президенти Ірану обіцяють вивести державу з-під санкцій

Кандидати в президенти Ірану обіцяють вивести державу з-під санкцій

Джерело

Вчора кандидати в президенти Ірану влаштували тригодинні дебати у прямому ефірі, де кожен із них намагався продати своє бачення зовнішньої політики. Кожен обіцяв покращити відносини з іншими країнами та добитись зняття санкцій.

Це передостанні дебати перед виборами, які відбудуться у п’ятницю. Ще один раунд очікується сьогодні. Що важливо: хоч усі кандидати кажуть, що домагатимуться зняття західних санкцій, але підходи у них різні. Один із фаворитів – спікер парламенту (так, в Ірані є парламент) Мохамад Багер Калібаф. Він пропонує поступовий підхід щодо зняття обмежень, «крок за кроком» з іншою стороною. Орієнтиром він вважає дипломатичну угоду.

Його суперник Саїд Джалілі займає більш жорстку позицію. Зокрема, він обіцяє «змусити ворога пошкодувати про санкції проти Ірану за допомогою економічних інструментів». Як він це зібрався робити, поки в його державу легально не завезеш навіть пилосос, Саїд не уточнює. Але відомо, що він хоче зміцнити зв'язки Тегерану з Африкою та Південною Америкою. Як це допоможе проти санкцій США, науці невідомо.

Реформатор Масуд Пезешкян наполягає на тому, що проблеми Ірану з рештою світу треба вирішити, і ядерна угода є одним із таких моментів. Щоправда, у той самий час пан Масуд наїхав на Ізраїль через його дії в секторі Газа.

Віце-президент Ірану Амір Хоссейн Казізаде Хашемі чекає перемоги Дональда Трампа на виборах президента США, аби «висувати йому свої вимоги». Було б цікаво подивитись, як він намагається змусити впертого республіканця бодай до чогось. Але не факт, що ми це побачимо, бо Хашемі не є фаворитом на виборах.

Спостерігається певна межа між більш радикальними та поміркованими кандидатами. Яструби звинуваючують в усіх бідах адміністрацію колишнього президента Хасана Рухані, який і підписав з західними державами ядерну угоду (2015 рік), яку потім Іран передумав виконувати. Тепер прибічники Рухані згуртувались навколо Пезешкяна, якого вважать більш поміркованим.

Але є одне «але». В Ірані останнє слово було, є і ще довго буде за верховним лідером – аятолою Алі Хаменеї. Тож навіть не хочеться прогнозувати, як кандидати бачать вихід з-під санкцій, поки ті ж ядерні переговори чи зовнішня політика залишаються за аятолою як останньою інстанцією.

Название источника
Associated Press
Ссылка на материал
https://apnews.com/article/iran-presidential-debate-foreign-policy-election-ab2b59d5ea6ebf6b71904a67cfae11ce
Теги за темою
санкції Новини політики Іран
Джерело матеріала
loader
loader