Український безпілотник здатний вражати цілі на відстані до 60 кілометрів. При цьому апарат оснащений потужною термобаричною боєголовкою вагою 3,6 кг.
На міжнародній виставці озброєнь Eurosatory 2024, що проходить у Парижі, Україна продемонструвала свій новітній безпілотник-камікадзе під назвою "Булава". Цей БПЛА від українсько-чеської компанії ОАК, є відповіддю на російський "Ланцет". Про це розповіли 25 червня оглядачі Army Recognition.
Безпілотник розроблено для виконання різних завдань, таких як розвідка цілей, нанесення високоточних ударів, знищення складів боєприпасів і укріплених пунктів.
Можливості безпілотника
БПЛА "Булава" вирізняється Х-подібним дизайном і потужною термобаричною боєголовкою вагою 3,6 кг. Він здатний вражати цілі на відстані до 60 кілометрів. При цьому розмах крил становить 1,6 метра, а довжина фюзеляжу — 1,5 метра.
"Булава" важить 11 кг і може досягати максимальної висоти польоту 2000 метрів. Апарат приводиться в рух електродвигуном, що дає йому змогу розвивати швидкість до 100 км/год і перебувати в повітрі понад 50 хвилин.
Дрон оснащений модулем зв'язку із зашифрованим каналом і активною антеною CRPA, що робить її стійкою до засобів радіоелектронної боротьби. Використання технології MESH дає змогу передавати дані через безпілотник-ретранслятор, збільшуючи його ефективність на полі бою.
Управління безпілотником може здійснюватися оператором або через супутникові координати. Крім того, "Булава" може працювати в парі з іншим безпілотником, представленим на Eurosatory 2024, — "Лелека".
Серед переваг безпілотника — оснащення оптичною станцією з денним і нічним тепловізійними каналами для наведення на ціль. Виявлення і супровід цілі можуть здійснюватися оператором або за допомогою системи машинного зору, що дає змогу завдавати високоточних ударів навіть в умовах поганої видимості.
"Безпілотники "Булава" були успішно використані для знищення російської військової техніки, включно із зенітними артилерійськими системами S60, танками Т-72 та іншою бронетехнікою, що підкреслює їхній принципово новий потенціал у сучасних військових операціях", — підсумували оглядачі.