Китай знову увійшов в історію: на Землю прилетів цінний вантаж зі зворотного боку Місяця
Китай знову увійшов в історію: на Землю прилетів цінний вантаж зі зворотного боку Місяця

Китай знову увійшов в історію: на Землю прилетів цінний вантаж зі зворотного боку Місяця

Китайська капсула зі зразками місячної породи успішно приземлилася на півночі Китаю. Ще жодна країна у світі не змогла зібрати зразки на зворотному боці Місяця.

Вівторок, 25 червня 2024 року, назавжди увійде в історію вивчення й освоєння космосу. Уперше на Землю прилетіла капсула зі зразками каміння і пилу, зібраними китайським посадковим модулем "Чан'е-6" на зворотному боці Місяця. Таким чином Китай уже увійшов в історію, як країна, яка двічі змогла посадити свої модулі на невидимій нам стороні супутника Землі, і яка вперше змогла доставити зразки з незвіданої території Місяця на нашу планету для вивчення, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Китай успішно завершив свою місячну місію "Чан'є-6", що тривала понад 50 днів, приземленням капсули з місячним матеріалом, зібраним на загадковій стороні Місяця. Капсула за допомогою парашута успішно приземлилася в автономному районі Китаю під назвою Внутрішня Монголія.

Капсула за допомогою парашута успішно приземлилася в автономному районі Китаю під назвою Внутрішня Монголія
Фото: CCTV

На борту капсули має бути приблизно 2 кг місячної породи, яку було зібрано за допомогою роботизованого маніпулятора посадковим модулем у кратері Аполлон.

Китайські вчені показали, як модуль "Чан'е-6" збирав зразки гірської породи на завжди прихованому від нас боці Місяця

Зразки на зворотному боці Місяця були зібрані як на поверхні, так і витягнуті з невеликої глибини. Спочатку ці зразки вивчать китайські вчені, а потім до них буде відкрито доступ дослідникам з усього світу. Вивчення отриманого місячного матеріалу має допомогти розібратися в історії еволюції Місяця, а також у тому, чому його зворотний бік сильно відрізняється від того, який ми бачимо. Вчені вважають, що нові дані також допоможуть краще розібратися з історією Землі, а також Сонячної системи.

Фотографію модуля "Чан'є-6", який стоїть на поверхні Місяця, зробив невеликий місяцехід, який прилетів разом із ним. На цьому знімку видно, як за допомогою маніпулятора модуль утримує прапор Китаю
Фото: CNSA

Як уже писав Фокус , китайський посадковий модуль "Чан'е-6" здійснив успішну посадку в кратері Аполлон 2 червня. Після того, як модуль зібрав зразки місцевої породи вже 4 червня він відправив капсулу за допомогою спеціального апарату на орбіту. Там на капсулу чекав інший апарат, який почав летіти до Землі 21 червня. Через 4 дні капсула була спущена в атмосферу Землі і здійснила успішне приземлення.

Капсула була спущена в атмосферу Землі і здійснила успішне приземлення

Таким чином Китай уже вдруге увійшов в історію вивчення та освоєння космосу. Місія "Чан'е-6" — це вже не перший успішний космічний проєкт, реалізований Китаєм на зворотному боці Місяця. У 2019 році там приземлився модуль місії "Чан'е-4" з місяцеходом "Юйту-2". Згідно з повідомленнями Китаю, цей місяцехід працює досі.

Жодна країна у світі не змогла посадити свої апарати на невидимому для нас боці Місяця. Що стосується зразків місячної породи, то їх збирали тільки на зверненому до нас боці супутника Землі, зокрема астронавти США. Але Китай і тут відзначився, адже наприкінці 2020 року в рамках місії "Чан'є-5" на Землю прилетіла капсула з місячним матеріалом, зібраним на видимій стороні Місяця.

До речі, вченим з усього світу довелося чекати 3 роки, щоб отримати доступ до цих зразків. Можливо, така ж ситуація повториться і цього разу.

Як уже писав Фокус, китайська ракета-носій, що впала на село, вибухнула смертельними хімікатами. Ці речовини дуже токсичні і можуть навіть призвести до смертельного результату, якщо людина їх вдихатиме.

Також Фокус писав про те, що вчені провели новий аналіз "інопланетних" мумій з Південної Америки і вважають, що це не люди. Багато вчених назвали мумії "інопланетян", знайдені в Перу, містифікацією. Але нове дослідження показало дещо інше.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader