Британська розвідка оцінила ризики для російського уряду у зв’язку з практикою відправляння в’язнів на війну проти України.
Як пише "Європейська правда", про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії від 26 червня.
Британські аналітики звернули увагу на занепокоєння кількох депутатів російської Держдуми з приводу повернення з війни колишніх в’язнів і пов'язаного з цим зростання рівня злочинності, оскільки ці люди зазвичай несоціалізовані.
Російські депутати заговорили про необхідність створення структур, які стежили б за колишніми в’язнями, які воювали в Україні.
Росія застосовує практику вербування в’язнів на війну проти України щонайменше з липня 2022 року, спочатку цим здебільшого займався ватажок приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин.
В той же час у Думі заявляли, що ексв’язні, відправлені воювати в Україну, повинні залишатися на фронті до кінця війни.
Водночас Генпрокуратура Росії з січня 2023 року припинила публікувати статистику злочинності – ймовірно, саме через зростання злочинності на тлі повернення колишніх в’язнів із зони бойових дій.
Британська розвідка наводить дані незалежного російського видання "Верства", опубліковані у квітні цього року, що щонайменше 107 людей загинули і 100 були важко поранені колишніми в’язнями, які воювали в Україні.
"Вербування в’язнів у російські збройні сили і наслідки для російських громад від їхнього повернення – це практика і ризик, які російський уряд готовий на себе взяти, щоб підтримувати свою війну проти України", – йдеться в огляді.
Раніше британська розвідка розповіла, що Росія активно задіює сформований "добровольчий корпус" для наступальних дій у війні проти України.