Як передає Укрінформ, про це у соцмережі X повідомляє Міноборони Великої Британії.
Аналітики, зокрема, звернули увагу на нещодавно висловлені занепокоєння кількох депутатів російської Держдуми щодо загрози безпеці і порядку через повернення колишніх ув'язнених, які воювали на боці Росії у війні проти України. Так, депутати заявили про можливе зростання злочинності, оскільки колишні ув'язнені не соціалізовані. На думку російських депутатів, колишні в'язні повинні перебувати під постійним контролем правоохоронних органів, а суспільство має бути захищене від таких людей. Вони додали, що існує нагальна потреба в ухваленні відповідного законодавства.
У британському відомстві нагадали, що Росія вербує ув'язнених на війну щонайменше з липня 2022 року, і цю практику започаткував колишній керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Ув'язнені отримують пом'якшення вироків в обмін на участь у бойових діях в Україні. Багато з них загинули на фронті. Водночас в Держдумі заявили, що ув'язненим, відправленим воювати проти України, не можна дозволяти повертатися в Росію до закінчення війни.
Генеральна прокуратура РФ припинила публікувати офіційну статистику злочинності з січня 2023 року, ймовірно через можливе зростання злочинів, скоєних колишніми ув'язненими, які повертаються із зони бойових дій. Аналітики привели дані незалежного російського видання "Верстка" про те, що у квітні 2024 року, що щонайменше 107 росіян було вбито і ще 100 серйозно поранено колишніми в’язнями, які поверталися з війни.
«Вербування ув'язнених до збройних сил Росії та наслідки для російських громад після їхнього звільнення – це практика та ризик, на який готовий піти російський уряд, щоб продовжувати війну в Україні», – констатують у відомстві.
Як повідомляв Укрінформ, російські в’язні, які поїхали воювати проти України, замість помилування від президента РФ Володимира Путіна тепер отримують лише умовне звільнення, а служити їм належить до кінця війни.
Фото ілюстративне