Японський волонтер не перераховував гроші в фонд: що насправді сталось у FuMi Caffe
Японський волонтер не перераховував гроші в фонд: що насправді сталось у FuMi Caffe

Японський волонтер не перераховував гроші в фонд: що насправді сталось у FuMi Caffe

Японський благодійник Фумінорі Цучіко, який безплатно годував харківських пенсіонерів, переконаний, що його помічниця діяла не чесно. Помічниця скаржиться, що грошей на заклад харчування не вистачало і не все гаразд було з рахунками та виплатами.

У Харкові зникла вивіска з волонтерського кафе, у якому порядкував японець Фумінорі Цучіко. Фумінорі звинуватив українку-помічницю Наталю Грам у шахрайстві з грошима, які донатили благодійники. Своєю чергою помічниця запевняє, що обману не було, просто японець не уявляє, скільки коштує "безплатне" харчування. Про ситуацію, яка склалась навколо Фумінорі, розповіли на порталі Ukrinform.

Японець з квітня 2023 по червень 2024 займався кав'ярнею під назвою FuMi Caffe, у яке могли прийти харків'яни, переважно пенсіонери, й безплатно пообідати. Організацією харчування — закупівлями продуктів, зарплата працівникам тощо — займалась жителька Салтівки Наталя Грам, нагадали журналісти.

Важливо Зеленський вручив відзнаки "Національна легенда України": хто отримав нагороду

Фумінорі з квітня по травень був у Японії. Коли чоловік повернувся в Україну, то з'ясував, що від його імені збирали кошти на функціонування кав'ярні. Він такого розпорядження не давав і переконаний, що його обманули. Після цього японець розірвав відносини з помічницею та відкрив новий заклад, де годуватиме харків'ян. Тим часом Грам спростовує усі обвинувачення і планує й надалі волонтерствувати, але вже без участі японця, ідеться у статті Ukrinform.

Яка позиція Фумінорі Цучіко

Фумінорі пояснив журналістам, що підозри у можливій недоброчесності партнерки у нього з'явились ще у листопаді 2023 року. Помічниця надавала йому квитанції, заповнені від руки. У них ішлося про закупівлю продуктів, але він не може точно сказати, скільки яких продуктів і за які кошти було куплено. Зі свого боку він надав 11 тис. дол. на зарплату працівникам.

"Скільки проплачено і скільки насправді постачалося продукції – м’яса, хліба, картоплі чи сосисок, я ж не знаю. Як вона домовляється з постачальниками", — заявив засновник благодійного кафе.

Тим часом помічниця на кошти, зібрані благодійниками, купила дороговартісний телефон, ідеться у статті. Японець підтвердив, що дійсно допомагав жінці, а також усій її родині з 11 осіб. Серед іншого, купував ліки, ноутбук — за все платив з особистої картки. Сам жив скромно і платив за помешкання 5 тис. грн, пояснив чоловік.

На скриншоті квитанції за купівлю телефона можна побачити, що він коштував 47 тис. грн. Під нею — коментар Наталі, яка не заперечує, що дійсно витратила на це гроші, але майже половину повернула Фумінорі.

Волонтери у Харкові - купівля телефону за кошти Фумінорі
Фото: ukrinform

Поки Фумінорі не було в Україні, на сторінці Instagram FuMi Caffe з'явились реквізити благодійного фонду "Фумі". Автор допису пропонував донатити на опубліковані рахунки, водночас японець запевняє, що не причетний до цього збору.

Волонтери у Харкові - збір коштів та рахунки фонду "Фумі"
Фото: ukrinform

"Я вже думаю, що то нормальна практика для України, коли на папері – одне, а в дійсності – інше", — заявив Фумінорі.

У червні чоловік розірвав відносини з Наталею і зірвав вивіску зі своїм іменем. Він заявив, що йому навіть не дали можливості забрати особисті речі й підозрює, що в Україні часто діють незаконно і йому це не подобається.

Що говорить Наталя Грам

Наталя Грам відповіла на звинувачення Фумінорі. Жінка запевнила, що щиро намагалась допомогти волонтеру з Японії, який хотів нагодувати харківських пенсіонерів. З її слів, чоловік насправді не уявляв, скільки це коштує і як багато грошей потрібно. Закладу допомогла військова адміністрація — передала обладнання для кухні. Грошей тим часом не вистачало.

Пів року тому Наталя повідомила Фумінорі, що для подальшої роботи потрібно на місяць мати 50 тис. грн, ідеться у статті. У відповідь отримала 6 тис. грн. Вона знала, що повинна підтримати добру справу і годувати людей — тому робила все, що для цього необхідно.

Волонтери у Харкові - українка Наталя Грам, яка допомагала Фумінорі
Фото: ukrinform

"Коли я звертаюся до Фумінорі, то він каже, що сам займається фінансовим питанням, а я тут просто керую процесами. Людина вихваляється, що годує стількох людей, але це б я мала вийти і сказати черзі, що, вибачте, люди, я сьогодні вас годувати не буду", — сказала харків'янка.

Грошей на заклад не було, оскільки на рахунку Patreon було заблоковано 30 тис. дол. Протягом місяця ці гроші намагались врятувати, але не вдалось. Тоді Фукіморі надіслав власні кошти — 6 тис. дол. Цього не вистачило, тому вона й оголосила збір на рахунки українського благодійного фонду, засновником якого є вона сама. Також у жінки виникло питання, чому японець збирає гроші на власні рахунки — вона не знає, скільки насправді там є коштів.

"Чому за рік Цучіко жодного разу не опублікував рахунки фонду? Скільки у нього цих зборів, які суми надходять, я ж узагалі не знаю. Натомість змушена випрошувати кошти на продукти", — заявила Наталя.

Зазначимо, на сторінці Instagram Fuminori Tsuchiko дійсно викладена історія з квитанціями, яким він не має пояснення. Тим часом в останніх записах він пише, що продовжить займатись благодійність в Україні й почав роздавати хліб та наїдки у новому місці. На сторінці Facebook "Натали Грама" розповідається про її подальшу волонтерську діяльність: жінка показує, як продовжує годувати харків'ян.

Раніше Фокус писав про заяву Фумінорі, у якій він звинувачував партнерку у спробі захопити заклад. Тоді він повідомив, що волонтерка отримувала зарплату 30 тис. грн і придбала собі ноутбук Lenovo Gaming Note PC і телефон Apple iPhone 14 Pro Max.

Теги за темою
війна Харків
Джерело матеріала
loader
loader