Київ увійшов до десятки найгірших міст світу для життя за версією The Economist
Київ увійшов до десятки найгірших міст світу для життя за версією The Economist

Київ увійшов до десятки найгірших міст світу для життя за версією The Economist

Згідно з рейтингом, перед Києвом столиця Венесуели Каракас. Після української столиці — Порт-Морсбі (Папуа-Нова Гвінея), Хараре (Зімбабве), Дхака (Бангладеш), Карачі (Пакистан), Лагос (Нігерія), Алжир, Тріполі (Лівія) і Дамаск (Сирія).

Київ потрапив до десятки найгірших міст для життя другий рік поспіль через війну. Оцінка стабільності української столиці залишається низькою. Рейтинг складено за версією журналу The Economist.

Зазначається, що в самому низу рейтингу перебуває Дамаск. Сирійська столиця залишається найменш придатним для життя містом в індексі з 2013 року і набрала всього 30,7 у 2024 році. Його оцінка стабільності перебуває на рівні 20. Місто ділить результат із Карачі (Пакистан).

Важливо Яким буде клімат у Києві через 50 років: інтерактивна карта дає змогу зазирнути в майбутнє

"Київ також показує погані результати в цій категорії, опускаючись у десятку міст-аутсайдерів індексу другий рік поспіль", — ідеться в матеріалі.

За словами журналістів, дочірня компанія EIU розробила спеціальну формулу для оцінки придатність для життя міста. Щорічне дослідження оцінює 173 населених пункти за п'ятьма категоріями:

  • стабільність;
  • охорона здоров'я;
  • культура і навколишнє середовище;
  • освіта;
  • інфраструктура.
Індекс комфротності міст
Фото: The Economist

Зазначається, що на першому місці в рейтингу найкращих міст для життя перебуває Відень. Місто перебуває вгорі списку третій рік поспіль. Австрійська столиця отримала ідеальні бали в чотирьох із п'яти категорій індексу, але відсутність великих спортивних заходів сприяла її нижчому результату в 93,5 зі 100 у категорії культури та довкілля.

У матеріалі йдеться про те, що три інших європейських міста увійшли до п'ятірки найкращих: Копенгаген, Цюріх і Женева. Усі три відрізняються скромною чисельністю населення, що, як правило, призводить до нижчого рівня злочинності та менш завантажених доріг і систем громадського транспорту.

Рейтинги найкращих і найгірших міст для життя
Фото: The Economist

Нагадаємо, 19 червняв Києві обвалився шляхопровід на Жилянській. Так, обвалився тротуар і огорожа, а уламки пошкодили автомобіль. У КМДА зазначили, що затримується рух трамваїв №1 і №3.

Крім того, ще в лютому інженер і транспортний експерт Дмитро Беспалов говорив, що мости Метро і Патона в Києві не можна використовувати, адже вони визнані непридатними. За словами експерта, є п'ять станів для критично важливих транспортних споруд: від першого нового стану до п'ятого недієздатного. Мости Патона і Метро перебувають у п'ятому стані.

Теги за темою
Україна війна українці Рейтинг
Джерело матеріала
loader
loader