Незалежність від електромережі за 100 000 грн: як айтівець зібрав резервну систему вдома
Незалежність від електромережі за 100 000 грн: як айтівець зібрав резервну систему вдома

Незалежність від електромережі за 100 000 грн: як айтівець зібрав резервну систему вдома

Програміст розповів, яке необхідне обладнання, щоб нормально працювала вся техніка, коли відключають централізоване енергопостачання.

Java-розробник із компанії EPAM Володимир Стадник обладнав приватний будинок альтернативними джерелами живлення, який дає змогу обходитися без енергопостачання до 20 годин. Про те, як він це зробив, розповіло видання DOU.

Щоб живити холодильник, два ноутбуки, три монітори, модем, роутер, телевізор, кавоварку, мікрохвильовку, насос для води, знадобилися гібридний інвертор PowMr 5,5 кВт, BMS JK Smart (Battery Management System — система управління батареями), 16 акумуляторів Lifepo4 CALB 187AH. Інвертор обійшовся в $550, а акумулятори — в $1100.

У Володимира Стадника не було власного досвіду роботи з такими системами, тому він дивився ролики на YouTube, де досвідчені блогери розповідали, як їх правильно збирати і налаштовувати. Він встановив літієві елементи в нежитловій частині будинку, помістивши все в окремий бокс, щоб знизити вплив температурних перепадів на акумулятори Lifepo4. Вихід з інвертора він під'єднав до будинку через перемикач входів (1-0-2 перемикач), щоб за необхідності можна було легко переходити на резервне живлення.

Кошторис Володимира Стадника
Фото: Владимир Стадник

Стадник встановив літієві елементи в нежитловій частині будинку, помістивши все в окремий бокс, щоб знизити вплив температурних перепадів на акумулятори Lifepo4. Вихід з інвертора він під'єднав до будинку через перемикач входів (1-0-2 перемикач), щоб за потреби можна було легко переходити на резервне живлення. Живлення самого інвертора він подав прямо з вхідного автомата. Це дало можливість акумуляторам заряджатися автоматично, щойно з'являється електрика в мережі. Водночас уся техніка в будинку живиться електрикою від мережі через інвертор у режимі bypass. Пізніше Володимир придбав датчик диму Ajax Fire Protect.

Через деякий час айтівець замінив інвертор PowMr на Deye Sun 6K. Тож остаточна вартість усієї системи дещо зросла. Станом на осінь 2023 року сумарна вартість усіх пристроїв становила понад 100 000 грн.

Фінальна збірка, що забезпечує потреби в харчуванні вдома на 20 год
Фото: Владимир Стадник

Система забезпечує понад 9 кВт запасу ємності та довготривалу віддачу до 6 кВт потужності (з піками до 12 кВт тривалістю до 10 секунд). Під час віялових відключень Володимир і його сім'я не користуються електропіччю і посудомийкою одночасно, але окремо вони запускаються і функціонують без проблем.

Володимир зазначає, що в систему можна додати сонячні панелі, але і без цього вона дає 20 годин автономності.

Раніше ми повідомляли про те, як українець вирішив проблему з відключеннями електроенергії у себе вдома. Володимир Федорищев створив просту систему, за якої електрика в його квартиру подається або з мережі, або автономно. Знадобилися інвертор, розетка, тумблер і дріт.

Теги за темою
електроенергія
Джерело матеріала
loader
loader