Митрополита УПЦ МП, засудженого до п’яти років, віддали Росії в обмін на військовополонених, — ЗМІ
Митрополита УПЦ МП, засудженого до п’яти років, віддали Росії в обмін на військовополонених, — ЗМІ

Митрополита УПЦ МП, засудженого до п’яти років, віддали Росії в обмін на військовополонених, — ЗМІ

Як дізнався «Главком» з джерел, за намісника Тульчинської єпархії УПЦ МП Іонафана Росія віддала кількох українських полонених захисників.

Намісника Тульчинської єпархії у Вінницькій області митрополита УПЦ МП Іонафана (Анатолія Єлецьких), засудженого до п’яти років ув’язнення, передали Росії в обмін на українських військовополонених. Про це пише видання «Главком» з посиланням на джерела, дотичні до обміну.

Видання пише, що митрополита обміняли 22 червня на кордоні з Білоруссю. За нього російська сторона віддала кількох військовополонених. Ініціатором звільнення Іонафана була саме Росія.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури повідомила «Главкому», що 11 квітня 2024 року Іонафан сам звернувся до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими із заявою про обмін як військовополоненого. 10 червня заява церковника була розглянута, і Координаційний штаб ухвалив рішення про його обмін.

Повідомляється, що Вінницький міський суд 19 червня відкрив шлях для обміну Іонафана. Сам текст ухвали засекречено, адже засідання відбувалося у закритому режимі (за наполяганням когось з учасників процесу).

Адвокат Іонафана Ігор Чудовський заявив, що відбування покарання для «хворого на серце» митрополита було «тотожне смертній карі», тому його захист зробив «усе можливе, щоб полегшити долю літньої хворої людини та військовослужбовців ЗСУ, які перебували в полоні».

Чудовський додав, що Іонафан планує оскаржити свій вирок у Верховному суді України.

Передачу Іонафана підтвердила Російська православна церква. 22 червня на сайті РПЦ повідомили, що митрополит УПЦ МП зустрічався з патріархом Кирилом. Голова Світового союзу старообрядців Леонід Севастьянов сказав у коментарі російському ТАСС, що  Іонафана звільнили начебто через втручання Папи Франциска на прохання патріарха Кирила.

Вже 23 червня Іонафан з'явився на богослужінні у кафедральному соборі Білоруської православної церкви (підпорядкованої Московському патріархату) в Мінську, повідомила «Наша ніва».

У квітні 2023-го «Українська правда» знайшла російське громадянство в Анатоліях Єлецьких, а також у глави УПЦ МП Онуфрія та ще понад 20 священнослужителів. 

Фото: зустріч Іонафана з Кирилом після обміну / росЗМІ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
УПЦ МП обмін полоненими
Джерело матеріала
loader
loader