Київ другий рік поспіль посідає місце в останній десятці найгірших для життя міст. Про це йдеться у журналі The Economist.
Українська столиця потрапляє до десятки найгірших міст для життя другий рік поспіль. Причина – війна, через яку оцінка стабільності української столиці залишається низькою.
Згідно з рейтингом видання, перед Києвом знаходиться столиця Венесуели Каракас. Після - Порт-Морсбі (Папуа-Нова Гвінея), Хараре (Зімбабве), Дхака (Бангладеш), Карачі (Пакистан), Лагос (Нігерія), Алжир, Тріполі (Лівія). У самому низу рейтингу перебуває Дамаск.
Сирійська столиця залишається найменш придатним для життя містом в індексі з 2013 року і набрала лишео 30,7 у 2024 році. Його оцінка стабільності перебуває на рівні 20. Місто ділить результат із Карачі (Пакистан).
- Київ також показує погані результати у цій категорії, опускаючись у десятку міст-аутсайдерів індексу другий рік поспіль, — йдеться у матеріалі.
Журналісти наголошують, що дочірня компанія EIU розробила спеціальну формулу для оцінки придатності для життя міста. Щорічне дослідження оцінює 173 населених пункти за п'ятьма категоріями:
- стабільність;
- охорона здоров'я;
- культура і навколишнє середовище;
- освіта;
- інфраструктура.
На першому місці в рейтингу найкращих міст для життя третій рік поспіль перебуває Відень. Австрійська столиця отримала ідеальні бали в чотирьох із п'яти категорій індексу, але відсутність великих спортивних заходів сприяла її нижчому результату в 93,5 зі 100 у категорії культури та довкілля.
Також до п’ятірки найкращих увійшли три інших європейських міста - Копенгаген, Цюріх і Женева. Усі вони відрізняються невеликою чисельністю населення, що, як правило, призводить до нижчого рівня злочинності та менш завантажених доріг і систем громадського транспорту.
Через війну Київ - в останній десятці міст рейтингу щодо якості життя. Фото: скрін з economist.com
- 21 березня президент Фінляндії Александер Стубб поділився своїм баченням причин, завдяки яким його країні вдається сім років поспіль зберігати першість у світовому рейтингу щастя. За його словами, основними причинами цього є природа, довіра, освіта.
- У січні поточного року у світовому рейтингу найсильніших армій Україна посіла 18-е місце, на одну позицію поступившись Ізраїлю. Минулого року Україна була на 22-й позиції.