"Можна зробити за лічені хвилини": в Міноборони пояснили, чому не підтримують продовження терміну оновлення даних
"Можна зробити за лічені хвилини": в Міноборони пояснили, чому не підтримують продовження терміну оновлення даних

"Можна зробити за лічені хвилини": в Міноборони пояснили, чому не підтримують продовження терміну оновлення даних

У Міністерстві оборони заявили, що українцям дали достатньо часу та можливостей на оновлення військово-облікових даних. Тому ідею продовжити визначений законом про мобілізацію двомісячний термін не підтримують.

Тобто, на оновлення інформації у військовозобов’язаних залишається час до 16 липня. Про це розповів в ефірі телемарафону речник МОУ старший лейтенант Дмитро Лазуткін.

Нагадаємо: нещодавно група народних депутатів подала до ВРУ законопроєкт №11305 із проханням збільшити термін оновлення даних з 60 до 150 днів. Автори документа переконують, що система ТЦК виявилася не готовою прийняти ту кількість військовозобов'язаних українців, які пішли оновлювати дані.

Проте в Міноборони на цей час не підтримують таки проєкт закону і взагалі не вважають доцільним продовження терміну ще на три місяці.

"Тому що наразі існують можливості оновити ці дані в ТЦК та СП, ЦНАПах та додатку "Резерв+". Всі військовозобов’язані, призовники та резервісти можуть це зробити за лічені хвилини. Тому ми не бачимо сенсу подовжувати термін. Зараз потрібно негайно оновити військово-облікову базу, щоб усвідомлювати, скільки українців придатні захищати Батьківщину", – заявив Лазуткін.

На уточнення про те, скільки людей вже оновили дані, він відповів, що станом на ранок 27 червня це 2 мільйони 430 тисяч військовозобов’язаних українців. Із них 1 млн 852 тисячі – через застосунок "Резерв+".

Додамо: МОУ з різницею в один день відповіло парламенту в листах, що спочатку підтримує, а потім не підтримує збільшення термінів оновлення даних у ТЦК для військовозобов’язаних із 60 до 150 днів. Так, наразі крайньою датою оновлення даних залишається 16 липня 2024 року.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Верховній Раді зазначили, що закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, виконав свою основну місію – аудит військовозобов'язаних громадян. Крім цього, темпи мобілізації стали відповідати очікуванням Міністерства оборони, Генерального штабу та головнокомандувача ЗСУ.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader