Президент Болгарії Румен Радєв відмовився бути у складі делегації країни на саміті НАТО, який відбудеться у липні у Вашингтоні. Глава держави не згоден із зобов'язаннями, які Софія має взяти на себе щодо допомоги Україні у війні з Росією.
Про це повідомили у канцелярії президента у четвер, 27 червня, передає болгарська служба "Радіо Свобода". Там зазначили, що причина такого рішення "у позиції, яку йому доводиться відстоювати щодо допомоги Україні".
Як пише видання, днем раніше уряд Болгарії ухвалив рішення, в якому запропонував Радєву очолити делегацію країни на саміті НАТО. Також там згадувалося, що він має "представити рамкові позиції", ухвалені урядом, і на їх основі "затвердити та/або схвалити" документи.
"Глава держави не приймає деяких положень рамкових позицій, ухвалених Радою міністрів щодо зобов'язань, які бере на себе наша країна щодо війни в Україні", – йдеться у повідомленні пресслужби Радєва.
Водночас ні президент, ні уряд Болгарії не озвучили, у чому конкретно полягають ці рамкові позиції.
Журналісти пишуть, що Радєв уже давно захищає тих, хто поділяє позицію Кремля щодо війни в Україні: що відправка військової допомоги Києву нібито продовжує війну, і що прихильники допомоги українському спротиву є "розпалювачами війни".
Це суперечить офіційній позиції Болгарії. Попередні регулярні уряди, а також парламентська більшість підтримали зусилля Києва щодо захисту від російської військової агресії та проголосували за кілька рішень щодо надання військової допомоги Україні.
Також у матеріалі йдеться, що суперечка щодо болгарської делегації на саміті НАТО тривала останні кілька днів. Минулого тижня уряд ухвалив відправити на саміт виконувача обов'язків прем'єр-міністра Дімітара Главчева паралельно з Руменом Радєвим.
Главчев запропонував, щоб саме Радєв очолив делегацію країни у Вашингтоні.
Конституція Болгарії передбачає, що країну на міжнародному рівні має репрезентувати виконавча влада, особою якої зараз є Дімітар Главчев.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше генсек НАТО Столтенберг сказав, що лідери країн Альянсу на саміті у Вашингтоні мають підтримати довгострокове фінансування допомоги Україні у війні із країною-агресором Росією. Він наголосив, що першочерговим завданням буде посилення підтримки України.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!