Державна політика має враховувати спільний голос ветеранів і бізнес-спільноти – підсумки Другого Конгресу ветеранських і бізнес-об’єднань
Державна політика має враховувати спільний голос ветеранів і бізнес-спільноти – підсумки Другого Конгресу ветеранських і бізнес-об’єднань

Державна політика має враховувати спільний голос ветеранів і бізнес-спільноти – підсумки Другого Конгресу ветеранських і бізнес-об’єднань

За підсумками заходу було визначено основні принципи економічної політики, що стануть запорукою для життя і розвитку підприємництва в Україні

26 червня у Києві відбувся другий Конгрес ветеранських і бізнес об’єднань, присвячений узгодженню спільного голосу ветеранських і підприємницьких спільнот.

Організаторами заходу стали Коаліція ветеранських об’єднань на чолі із Сергієм Позняком, а також Коаліція бізнес-спільнот за модернізацію України на чолі із Андрієм Длігачем. В цілому цей захід об’єднав понад 100 організацій із різних куточків України. 
Як активна, патріотична і прогресивна частина українського суспільства ветерани і підприємці та професійні об’єднання військових і ветеранів об’єднують сили для посилення економічної стійкості, обороноздатності країни та її відбудови після перемоги.

На Конгресі було обговорено найбільші виклики, до яких мають готуватися підприємці:

  • прогресуюча нестача кваліфікованих кадрів;
  • логістичні обмеження;
  • повернення тиску державних органів на бізнес;
  • проблеми із тепло- та енергопостачанням тощо;
  • повернення великої кількості ветеранів;
  • необхідність підтримки ветеранських об’єднань.

Спікери наголосили на необхідності розвитку адаптивності в економіці і бізнесі. Як свідчать дослідження, суспільство і підприємці бачать значну можливість в посиленні бізнесу саме шляхом залучення ветеранів, чий досвід, надбані компетенції швидкого ухвалення рішень, стійкість стають незамінними в наш час і в цивільному житті. 

"Ми маємо показати нашу спроможність бізнесу і ветеранських спільнот та профспілок швидше адаптувати ветеранів до цивільного життя, допомагати ветеранам рестартувати або вперше запускати їхні власні бізнеси. Допомогти не тільки финансово, а й організаційно – партнерством, співдією. Відповідно і держава має зробити крок назустріч", - наголошує Андрій Длігач. 

Створення можливостей, а не надання пільг — вже на другому Конгресі ветерани акцентують саме такий пріоритет політики.

Державна політика має враховувати спільний голос ветеранів і бізнес-спільноти. Тільки за таких умов можливий розвиток економіки та успішна відбудова у майбутньому. 

Квінтесенцією Конгресу став заклик, що ми як бізнес і ветерани не маємо права боятися прокурорів, митників, податківців, силовиків - корупціонерів. 

З урахуванням того, що 22% бізнесів стикалися за останній час з корупцією, тиском і вимогою хабарів, що 70% підприємств постраждали від необґрунтованого блокування діяльності (в тому числі через блокування податкових накладних), а 13% підприємств відчули зростання тиску на бізнес за останні два місяці, запропоновано посилити консолідовану активність бізнесу і ветеранів для запобігання тиску.

Мова йшла про активізацію Інінціативи "Маніфест 42" та створення Національного бюро перемог і розвитку. 
За підсумками заходу було визначено основні принципи економічної політики, що стануть запорукою для життя і розвитку підприємництва в Україні:

  1. Збільшення економічних свобод і можливостей, а не збільшення участі держави в економіці
  2. Впровадження Антикорупційної податкової реформи (а не підняття податків та створення «клубу білого бізнесу»)
  3. Реалізація ідеї бронювання критичного персоналу підприємств (економічне бронювання)
  4.  Припинення тиску на бізнес з боку правоохоронних і регуляторних органів, впровадження змін до Кримінально процесуального кодексу.

З часу першого Конгресу вже є певні успіхи. "Наша сила, ветеранів і підприємців, набула суттєвого впливу. Ми брали участь у створенні законодавства, а також в якості спікерів у великих міжнародних конференціях, таких як Ukraine Recovery Conference в Берлині. Ми побачили, що коли ми об’єднані і виступаємо разом, влада прислухається, чує, що ми кажемо, діє, як ми радимо. І це дуже суттєвий результат Конгресу", - зазначає Сергій Позняк. 

В фіналі Конгресу учасники підтримали думку, що держава не має ухвалювати рішення без узгодження з відповідними аналітичними центрами, бізнес-спільнотами та ветеранськими організаціями.

І шлях до інклюзивних державних інституцій передбачає більшу активність Коаліції ветеранських обʼєднань і Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України. 

Конгрес оприлюднив заяву до Президента України, у якій закликав звернути увагу на корупційні і незаконні дії влади, присікти їх та покінчити зі свавіллям у державних структурах, що наразі активно знищує економіку України: "… Ми вимагаємо, щоб кожне журналістське розслідування, заяви громадських активістів мали  швидку, адекватну і дієву реакції від влади! Щоб ганебні кейси окрім обурення суспільства, закінчувались реальним покаранням винних чиновників, депутатів, міністрів…".

Джерело матеріала
loader