Як показало дослідження, бомбардування Марса з космосу ніколи не припиняється.
Автори дослідження, опублікованого в журналі Nature Astronomy, проаналізували дані про землетруси, викликані падіннями метеоритів на Марс, і зробили важливе відкриття. Виявилося, що космічні камені падають на Червону планету набагато частіше, ніж передбачалося, пише ScienceAlert.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
На Землю щороку падають тисячі метеоритів, але майже всі з них згорають в атмосфері. Хоча Марс також має атмосферу, але вона приблизно в 100 разів тонша, ніж у нашої планети. Тому Марс не має такого ж захисту від метеоритів. Також Червона планета розташована близько до поясу астероїдів, а це означає, що метеорити частіше падають на поверхню планети.
Минулі оцінки частоти падінь метеоритів на поверхню Марса ґрунтувалися на знімках орбітальних апаратів, які фіксували появу нових кратерів. До того, як на Марс доставили посадковий апарат InSight, тільки так можна було дізнатися, як часто падають на Марс камені з космосу. Чутливий сейсмометр апарату фіксував багато слабких землетрусів, які були викликані падіннями метеоритів.
InSight працював на Марсі з 2018 по 2022 рік і зробив революцію в розумінні Червоної планети. Виявилося, що там відбувається тектонічна і магматична активність, а також вчені багато чого з'ясували про внутрішню структуру Марса.
Автори дослідження провели аналіз архівних даних апарату InSight і об'єднали їх із даними спостережень з орбіти, щоб з'ясувати, наскільки часто в Марс врізаються космічні камені. Виявилося, що Червона планета переживає катастрофу планетарного масштабу. Адже кількість землетрусів, пов'язаних із падіннями метеоритів, засвідчила, що на Марс щодня падає космічне каміння. За словами вчених, частота падіння метеоритів виявилася в 5 разів вищою, ніж передбачалося раніше.
Дослідження показало, що щороку на Марсі відбувається від 280 до 360 ударних подій, унаслідок яких майже щодня утворюються кратери завширшки понад 8 метрів. Кратери завширшки понад 30 метрів з'являються приблизно раз на місяць на Червоній планеті.
Нове відкриття має важливе значення не тільки для розуміння історії Марса, але також надає цінну інформацію, яка допоможе підготуватися до дослідження Червоної планети людиною.
Як уже писав Фокус, завдяки 3D-ролику NASA можна здійснити екскурсію знаменитими "Стовпами Творіння". Найбільший стовп має довжину 3 світлових роки, а це ¾ відстані до найближчої до Сонця зірки.
Також Фокус писав про те, що вчені зробили несподіване відкриття, яке стосується Місяця. Виявлений елемент у місячних зразках кидає виклик теорії про те, як з'явився супутник Землі майже 4,5 млрд років тому.