Проєкт Національного військового меморіального кладовища отримав схвалення держекспертизи
Проєкт Національного військового меморіального кладовища отримав схвалення держекспертизи

Проєкт Національного військового меморіального кладовища отримав схвалення держекспертизи

Наймасштабніший в історії України проєкт із вшанування та увічнення пам’яті загиблих Захисників і Захисниць буде реалізований у Гатненській територіальній громаді під Києвом.

Проєкт Національного військового меморіального кладовища (НВМК) отримав схвальну оцінку державної експертизи.

Про це повідомив виконувач обов’язків очільника Міністерства у справах ветеранів Олександр Порхун. Наступним кроком стане оголошення тендеру на будівництво.

«Щодо оцінки впливу на навколишнє середовище: порушень санітарного і епідеміологічного благополуччя населення не виявлено. Впливу на екологію – жодного. Нагадаю, і не було. Тепер це підтверджує і ДП «Укрдержбудекспертиза», – йдеться у дописі Порхуна.

У міністерстві зазначили, що в межах перших двох пускових комплексів НВМК буде збудовано сектори поховань, колумбарні стіни, будинок трауру, вхідну групу, центральну площу, зону рекреації, під'їзну дорогу, зупинки громадського транспорту, автостоянку, а також адміністративну і господарську будівлі.

Раніше уряд офіційно визначив розташування Національного військового кладовища на двох ділянках у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.

Проєкт Національного військового меморіального кладовища отримав схвалення держекспертизи - Фото 1

У серпні 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про плани уряду прискорити проєктування НВМК. Кабмін схвалив реалізацію до серпня 2025 року проєкту НВМК в Гатненській громаді поблизу Києва.

7 грудня 2023 року в Мінветеранів презентували громадськості ескізний проєкт НВМК і візуальні проєкти уніфікованих надгробних плит.

23 лютого 2024 року Кабінет Міністрів затвердив порядок використання коштів на будівництво Національного військового меморіального кладовища, а 4 березня спростив процедуру видалення зелених насаджень для будівництва кладовища.

Раніше ми повідомляли, що у Мінветеранів планують створити всеукраїнську мапу поховань загиблих героїв.

Фото: Національне військове меморіальне кладовище/Facebook.

Національне військове меморіальне кладовище 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader