Бюджетна декларація Кабміну до 2027 року згадує про розвиток суспільного медіа та інформаційну безпеку
Бюджетна декларація Кабміну до 2027 року згадує про розвиток суспільного медіа та інформаційну безпеку

Бюджетна декларація Кабміну до 2027 року згадує про розвиток суспільного медіа та інформаційну безпеку

Крім того, уряд визначив низку пріоритетів у сфері цифрової трансформації.

У Бюджетній декларації на 2025—2027 роки, яку 28 червня прийняв Кабінет міністрів України, передбачена підтримка та розвиток суспільного медіа, інформаційна безпека України та протидія дезінформації і пропаганді, а також низка пріоритетів у сфері цифрової трансформації. Документ оприлюднений на сайті Кабміну.

Зокрема, у Декларації на 2025 — 2027 роки передбачено виконання завдань, спрямованих на:

  • збереження національних і державних історико-культурних заповідників, посилення захисту культурних цінностей та культурної спадщини, відновлення ефективної системи управління охороною культурної спадщини на всіх рівнях;
  • створення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, підтримку культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір, створення умов для повернення митців з-за кордону;
  • забезпечення державної підтримки розвитку і застосування української мови в усіх сферах суспільного життя;
  • створення конкурентоспроможного середовища у сфері театрального, музичного, хореографічного, циркового, образотворчого мистецтва шляхом популяризації, підтримки та розвитку професійного мистецтва, підтримки сучасних інноваційних культурних проектів, стимулювання професійних митців до вироблення національного культурного продукту;
  • підтримку функціонування та розвиток суспільного медіа;
  • здійснення заходів у сфері інформаційної безпеки України, виявлення, реагування та протидію дезінформації та маніпулятивній інформації, деструктивній пропаганді.

Крім того, основними пріоритетами державної політики у сфері цифрової трансформації визначено: розвиток адміністративних послуг і їх цифровізація, інформатизація суспільства, сприяння розвитку ІТ-бізнесу, підвищення рівня цифрової грамотності українців.

У середньостроковій перспективі передбачено:

  • переведення найбільш популярних публічних послуг в електронну форму;
  • запровадження ефективної системи моніторингу та оцінки якості надання адміністративних послуг;
  • запровадження електронної інформаційної взаємодії між публічними електронними ресурсами та оптимізація реєстрів;
  • забезпечення надійного захисту інформації публічних електронних реєстрів та створення ефективної системи протидії кіберзагрозам,
  • забезпечення захисту персональних даних відповідно до європейських стандартів;
  • розвиток та забезпечення доступу до високошвидкісного інтернету, створення умов для розвитку мобільних технологій;
  • створення умов для розвитку ІТ-бізнесу та інших галузей креативної економіки;
  • забезпечення доступності навчання цифровій грамотності шляхом розвитку традиційних та запровадження нових методів  навчання.

Фото: УНН

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кабмін Бюджет
Джерело матеріала
loader
loader