Представництво Євросоюзу в Україні у співпраці з БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» провели #РазомДіємо Фест – Рівне
Представництво Євросоюзу в Україні у співпраці з БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» провели #РазомДіємо Фест – Рівне

Представництво Євросоюзу в Україні у співпраці з БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» провели #РазомДіємо Фест – Рівне

30 червня Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» провели #РазомДіємо Фест – Рівне.

30 червня відбувся #РазомДіємо Фест – Рівне, що продовжив низку регіональних заходів  в межах комунікаційної кампанії  про підтримку ЄС громадянського суспільства та незалежних медіа України «Разом діємо. Разом ми – Європа».

В Рівненській області за підтримки ЄС впроваджується 25 субгрантових проєкти у сфері громадянського сектору. Загалом в Україні сьогодні  працюють 63 грантових й 1877 субгрантових проєктів ЄС, а обсяг допомоги ОГС перевищив 104 млн євро.

Ключовою подією заходу стала панельна дискусія "ЄС та Україна. Партнерство, підтримка та майбутнє". На переконання її учасників, важливі рішення щодо зміни підходів до фінансування ОГС України, ухвалені Європейським Союзом вже в перші дні широкомасштабної російської війни, допомогли організаціям громадянського суспільства вистояти в складних умовах,  налагодити і розгорнути роботу. Один з яскравих прикладів такої стійкості та зростання – БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне», яка масштабувалася до національного рівня і тепер – одна з найбільших в Україні.

Ганна Котенко, виконавча директорка БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне»:

«Європейський Союз надав неймовірну і невідкладну підтримку українцям. Для нас було надзвичайно важливим рішення ЄС про переформатування проєкту EU4CSOs і інтересах нагальних потреб людей у час війни. Ми відчували довіру та підтримку від донора, що додало нам сил і впевненості. Проєкт EU4CSOs Emergency Actions, що розпочався вже в березні 2022 року, дозволив продовжити евакуацію людей, постачання продуктів у прифронтові регіони та для переміщених осіб, підтримку людей у пенітенціарних закладах.

Найголовніше, чим ми дуже пишаємося – підтримка громадянського суспільства: ми надали 89 грантів для ОГС 50 громадським активістам з числа переміщених осіб. Це яскравий приклад того, як відмінний кризовий менеджмент і довіра до громадянського суспільства рятують життя. ЄС не тільки надав фінансову допомогу, але й активно співпрацює з місцевими організаціями, аби забезпечити її максимальну ефективність.

Наш новий проєкт - EU4CSOs EmpowerUA - спрямований на покращення якості та різноманіття форм соціального захисту шляхом розвитку ринку соціальних послуг на рівні громад, що демонструє ефективність, системність та сталість співпраці між ЄС та громадянським суспільством України».

Учасники дискусії оцінили вплив допомоги ЄС на стан справ в регіоні, поділились історіями успіху і обговорили можливості поширення кращого досвіду ОГС та місцевих громад.

Рівненські ОГС налагодили конструктивний діалог з владою, набули різноплановий досвід діяльності, включно з новими напрямками. Як приклад - робота з ВПО, адже чимало людей прибули на Рівненщину, тікаючи від війни і потребували нагальної допомоги. Тут вони спочатку були бенефіціарами підтриманих ЄС проєктів, а потім і самі долучились до роботи в громадському секторі.  Цей кейс ілюструє одне із завдань нинішньої комунікаційної кампанії – не тільки інформувати людей про підтримку ЄС та можливості, які вона надає українцям, але мотивувати їх долучатися до спільної роботи в інтересах громад.          

Ігор Павленко, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації:

«На регіональному рівні допомога ЄС реалізується через численні проєкти та програми, що діють в різних сферах, але разом створюють потужну синергію для розвитку і реформ.  Ми на практиці знайомі з програмами EU4Business, EU4Skills, Creative Europe Ukraine, U-LEAD з Європою. Не менш вагомими є програми транскордонного співробітництва, зокрема програма Interreg NEXT Польща-Україна, де рівненські організації є активними учасниками. Ініціативи, що будуть впроваджені в найближчі два роки на Рівненщині, допоможуть втілити ряд вкрай необхідних інфраструктурних рішень, зокрема з водоочищення, каналізування, медицини, екології, захисту у випадках надзвичайних ситуації. Кожен такий проєкт, кожні зміни – це крок на шляху до покращання життя людей, посилення наших громад, відновлення та європейської інтеграції України».

На локації працював інформаційний намет Представництва ЄС в Україні, відвідувачі якого могли дізнатися про всебічну підтримку України Європейським Союзом та взяти участь в інтерактивному призовому квесті “Єдність: Україна та ЄС”.

На Алеї громадських організацій «Згуртованість» було представлено громадські організації Рівненщини, добре знані в регіоні завдяки своїй активній діяльності. Алея «Згуртованість» доповнила виставку #РазомДіємо, що відкрилася в Рівному 24 червня й працюватиме до 7 липня. Вона інформує про організації громадянського суспільства, які отримали підтримку ЄС вже з перших днів повномасштабної війни.

Для гостей  #РазомДіємо Фесту працювали тематичні й інтерактивні зони, фотозона #РазомДіємо, проводилися консультації та майстер-класи для дорослих і дітей, тематичні квести та флеш-моби, а також конкурс малюнку #ПрямуємоРазом.

В лаунжзоні відвідувачі дивились тематичне відео, а після перегляду фільму "Євромайдан СОС" відбулося обговорення стрічки за участі режисера Сергія Лисенка. Цю творчу зустріч організував Рівненськоий кіноклуб Докудейз "Права людини крізь об'єктив".

Довідково: #РазомДіємо Фест – Рівне продовжив низку регіональних подій в межах комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми - Європа», що впроваджується Представництвом Європейського Союзу в Україні. Її мета – інформувати українців про  безпрецедентну і непохитну підтримку, яку ЄС надає Україні, зокрема організаціям громадянського суспільства та незалежним медіа від перших днів повномасштабної війни. Завдяки цій допомозі ОГС та медіа отримали можливість захищати права людини, дбати про інтереси соціально вразливих груп, посилювати громадський контроль та підзвітність органів державної влади й сприяти впровадженню реформ. Перший ключовий публічний захід кампанії  #РазомДіємо Фест відбувся 25 травня в Києві й зібрав понад 3000 відвідувачів, далі подію приймав Хмельницький, а наступні заходи кампанії пройдуть у Вінниці (13 липня) та Черкасах (27 липня)

Всеукраїнська комунікаційна кампанія про підтримку Європейським Союзом громадянського суспільства та незалежних медіа «Разом діємо. Разом ми – Європа», що триває від травня по липень 2024 року по всій території України (за винятком окупованих територій та зон бойових дій) і включає інформаційно-просвітницькі заходи, інтерактивні сесії, дискусії та семінари за участю ОГС, громадськості та медіа. В межах кампанії  відбудуться прес-тури та прес-зустрічі для ЗМІ.

Інформаційний партнер кампанії – Суспільне.

Долучайтесь до заходів комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми – Європа» та слідкуйте за її заходами на сайті, а також сторінках Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/Х.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader