Чому Китай хоче перемовин України з Росією: політолог назвав задум Пекіну
Чому Китай хоче перемовин України з Росією: політолог назвав задум Пекіну

Чому Китай хоче перемовин України з Росією: політолог назвав задум Пекіну

Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, зауваживши, що Росія зараз зацікавлена у зміні ставлення до війни в Україні. Вони хочуть нав'язати міжнародній спільноті, що це просто черговий конфлікт, де немає агресора та жертви. Тому світ мав би всього лиш виконати роль посередника.

Однак навряд чи Росія зараз хоче піти на припинення вогню. Цілком ймовірно, що вони ще сподіваються на свій літній наступ. Також у них є певні надії з приходом Трампа. Тому в Москві не будуть йти на домовленості принаймні до того моменту.

В Москві розуміють, що реалізувати ультиматуми їхні їм не вдасться. А за інших обставин вони не сядуть за стіл переговорів. Росія зараз не настільки слабка, щоб змиритися. Але й не достатньо сильна, щоб нав'язати свою волю. Думаю, що вони будуть чекати приходу Трампа,
– сказав Саакян.

Чого хоче Китай

Китай зараз якраз зацікавлений в тому, щоб якнайшвидше заморозити війну, аби не було ні переможців, ні переможених. У такому випадку створюється "рана" і для України, і для Росії, і для Європи. А Китай продає себе як фактор забезпечення загальноєвропейської безпеки замість Сполучених Штатів.

Китай говорить, що, якщо США "поплили" і не будуть захищати Європу при Трампі, то вони готові тримати Росію в "наморднику". Відповідно піде економічне та політичне просування Китаю по Європі. Так вони хочуть отримати своє "співакціонерство" у колективній системі безпеки. Для цього треба заморозити конфлікт, в якому Китай стає фактично гарантом стримування Росії,
– підкреслив Саакян.

При цьому Китай може активізувати бойові дії в Україні у потрібний момент. До прикладу, якщо вони таки підуть на Тайвань. Це також розв'яже Росії руки для провокації біля країн Балтії.

А загалом Китай із задоволенням "продав" би замороження конфлікту Джо Байдену, який міг би використати замороження конфлікту як козир, щоб переобратися. Пекін не зацікавлений в приході Трампа, бо для них той створить суцільні проблеми. А от для Росії Трамп – це можливості та певні "вікна".

Також у цьому контексті варто розглянути візит Орбана до України. Під час зустрічі із Зеленським він обережно просував китайський підхід щодо "припинення вогню, а потім перемир'я".

Зараз Угорщина пробує зайти в роль посередника. І тут варто згадати, що буквально нещодавно глава Китаю Сі Цзіньпін відвідував Угорщину. Китай пробує "запустити довгі руки" по Європі.

Теги за темою
Китай
Джерело матеріала
loader
loader