"На передній лінії воюють 20-30%": у більшості бригад ЗСУ не вистачає людей, — експерт
"На передній лінії воюють 20-30%": у більшості бригад ЗСУ не вистачає людей, — експерт

"На передній лінії воюють 20-30%": у більшості бригад ЗСУ не вистачає людей, — експерт

За словами військового експерта Палва Нарожного, система мобілізації працює за принципом лотереї. Після того, як людина потрапила до ТЦК і пройшла ВВК, невідомо, яку посаду вона обійматиме в армії.

У ЗСУ на передній лінії воюють 20-30% людей, а всі інші військовослужбовці займаються іншими завданнями. Про це в ефірі "Радіо НВ" розповів засновник БО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний.

За його словами, нові бригади у Збройних силах створюються під конкретне завдання, під певну ділянку фронту. Наприклад, формуються нові інженерні бригади.

Важливо "Противник б'ється лоб у лоб": командир ЗСУ розповів, як змінилася тактика росіян

"Коли створюється нова бригада, вона створюється на порожньому місці. Умовно, береться порожня будівля, кажуть, це ваше ППД (пункт постійної дислокації), якась техніка, давайте, займайтеся пошуком усього, чого не вистачає, щоб це все стало військовою частиною", — розповів Нарожний.

Він заявив, що процес створення нової бригади до того моменту, поки вона стане повністю боєздатною, займає в кращому разі місяці. А тому "нарощувати м'язи" на вже існуючій бригаді, де є досвідчені офіцери та воїни — куди простіше.

Нарожний зазначив, що в Сили оборони йде потік нових людей. Вони йдуть із ТЦК не на фронт, а в навчальні центри. Після 80 днів навчання потрапляють у військову частину.

"Як відбувається поповнення? Дуже рідко, коли люди їдуть прямо на лінію фронту. А відводиться якийсь підрозділ, скажімо, батальйон або бригада на ротацію, у цей момент заводяться туди нові люди, відбувається відновлення. І після цього бригада заводиться знову на якісь бойові позиції", — розповів експерт.

За його словами, у багатьох бригадах спостерігається некомплект. На жаль, система мобілізації працює за принципом лотереї. Після того, як людина потрапила до ТЦК і пройшла ВЛК, невідомо, яку посаду вона обійматиме в армії.

"Чи будеш ти піхотинцем, чи будеш ти водієм, чи будеш механіком — це вже залежить від дуже серйозного випадку", — зазначив Нарожний.

Павло Нарожний про мобілізацію та поповнення бригад (дивитися з 08:50)

Він сказав, що в армії є велика кількість професій.

"У нас на передній лінії воюють десь 20-30%, а всі інші займаються різними завданнями. Навіть якщо взяти якусь механізовану бойову бригаду, у ній не всі на передній лінії з автоматом [воюють], а більше половини перебувають у тилу", — заявив експерт.

За його словами, готуватися потрібно вже зараз. Треба знайти для себе професію, пройти курси тактичної медицини і купити аптечку.

"Більшість наших людей гине саме через відносно легкі поранення — через втрату крові, кровотечу. Тому що банально немає знань, тому що банально немає аптечки, яка коштує чотири тисячі гривень, усі цілком можуть собі дозволити її купити", — розповів Нарожний.

Нагадаємо, ветеран російсько-української війни Євген Дикий говорив, що для перемоги у війні Україна має мобілізувати 500 тисяч осіб. За його словами, потрібен один великий набір до півмільйона осіб до Сил оборони, а далі мобілізувати по 20 тисяч на місяць у робочому режимі.

Теги за темою
війна Збройні сили України українці
Джерело матеріала
loader
loader