Перше видання "Франкенштейна" продали на аукціоні за рекордні $843 тисячі
Перше видання "Франкенштейна" продали на аукціоні за рекордні $843 тисячі

Перше видання "Франкенштейна" продали на аукціоні за рекордні $843 тисячі

Першодрук став перлиною аукціону Heritage Auctions, де були представлені твори з бібліотеки Вільяма Штруца — колекціонера рідкісних книг.

Перше видання роману жахів Мері Шеллі "Франкенштейн" 1818 року продано на аукціоні за неймовірну суму — 843 750 доларів США. Це один з трьох примірників, що збереглися до наших днів, пише видання New York Post.

Першодрук під офіційною назвою "Франкенштейн, або Сучасний Прометей" став перлиною аукціону Heritage Auctions, де були представлені твори з бібліотеки Вільяма Штруца — колекціонера рідкісних книг, який помер на початку цього року.

"Цей аукціон зробив Heritage головним місцем продажу рідкісних книг та рукописів", — заявив міжнародний директор аукціонного дому Френсіс Вальгрен.

Роман жахів Мері Шеллі "Франкенштейн"
Фото: Heritage Auctions

За його словами, торги за "Франкенштейна" стартували із $300 тисяч, але швидко злетіли у війні ставок.

Повідомляється, що Штруц придбав книгу в 1975 році. До сьогодні це був єдиний примірник у приватних руках — два інших є частиною колекцій Пфорцгеймера та Берга в Нью-Йоркській бібліотеці.

27 червня на аукціоні в Далласі (Техас, США) представили й інші рідкісні твори з бібліотеки колекціонера, зокрема примірник "Великого Гетсбі" Фіцджеральда 1925 року з дарчим написом, який був проданий за $425 тисяч, а також презентаційний примірник "Гобіта" Толкіна, що пішов з молотка за $300 тисяч.

Син Штруца, Колін, зізнався в інтерв’ю журналістам, що для нього велика честь, що рідкісні книги його батька викликали такий ажіотаж в ході торгів.

Нагадаємо, раніше Фокус писав, що оригінальна акварельна ілюстрація до першого видання книги "Гаррі Поттер і філософський камінь" пішла з молотка за $1,9 мільйона. За свою роботу в 1997 році ілюстратор-початківець Томас Тейлор отримав майже $800.

А от у Бельгії продали одну з найменших книг у світі, вона містить молитву "Отче наш" голландською, англійською, французькою, німецькою, іспанською та шведською мовами.

Теги за темою
фото
Джерело матеріала
loader
loader