Вирок для окупантів у Криму: як ракети Storm Shadow стали жахіттям для армії РФ. Відео
Вирок для окупантів у Криму: як ракети Storm Shadow стали жахіттям для армії РФ. Відео

Вирок для окупантів у Криму: як ракети Storm Shadow стали жахіттям для армії РФ. Відео

Ракети Storm Shadow/SCALP-EG, які Україні надають західні партнери, стали справжнім жахом для російських окупантів у Криму. "Бавовну" на захоплений ворогом півострів часто приносять саме ці ракети.

Вони успішно залітають у тил противника, знищуючи його зброю, техніку та живу силу. Чим же особлива франко-британська крилата ракета класу "повітря-земля"?

Перш за все, вона може проривати ворожу протиповітряну оборону, а зробивши це, Storm Shadow пробиває армований бетон і вражає навіть рухомі цілі. Ці ракети можуть атакувати ворожі об'єкти на відстані у понад 250 кілометрів.

Ракет Storm Shadow запускаються з літаків, чому не стають на заваді навіть складні погодні умови. Призначені вони для знищення важливих цілей, добре захищених зенітними ракетними комплексами.

Перший успішний запуск ракети відбувся у 2000 році у Франції, а своє бойове хрещення вона пройшла в Іраку. Потім ці ракети також замовляли собі Сполучені Штати Америки, Саудівська Аравія, Об’єднані Арабські Емірати, Єгипет, Індія, Греція, Італія. А із середини минулого року, завдяки допомозі західних партнерів, їх використовує й Україна.

Куди влучили Storm Shadow за час війни в Україні

Перш за все, памʼятним і для нас, і для ворога стало те, як Storm Shadow передали "палке вітання" штабу Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Севастополі.

Завітали вони й на Севастопольський морський завод, що його використовували загарбники для ремонту своїх суден.

Крім того, Storm Shadow прилетіли по великому десантному кораблю "Мінськ" і по "Ростову-на-Дону" – підводному носію "Калібрів", по малому ракетному кораблю "Аскольд" і десантному судну "Новочеркаськ".

У чому секрет успіху Storm Shadow

Ця ракета важить майже 1500 кілограмів, третина цієї ваги – це її бойова частина. Завдовжки зброя цілих п’ять метрів. Що примітно, вона є тандемною. Перша частина ракети пробиває землю або армований бетон, а далі вже працює бойова частина.

Ще одна особливість цієї ракети, і саме це робить її невловимою, це те, що вона запускається з малої висоти і летить на висоті лише 30-40 метрів над поверхнею землі. При цьому Storm Shadow має швидкість близько 1000 кілометрів на годину. Ракета може долати 560 кілометрів, але для експортної версії ця відстань більш як удвічі менша.

Вирок для окупантів у Криму: як ракети Storm Shadow стали жахіттям для армії РФ. Відео

Як відбувається запуск ракети, який дає змогу заплутувати ворога? Літак здійснює політ на малій висоті – тим самим йому вдається не заходити у зону протиповітряної оборони супротивника. На такій самій малій висоті він скидає ракету – це класичний спосіб прориву ворожої ППО. Російські ЗРК дуже важко відпрацьовують на наднизьких висотах. Саме це й лякає окупантів найбільше.

Із такою дальністю, швидкістю і вмінням обходити ворожу ППО за потреби Storm Shadow може дістати і до російських Брянська, Воронежа, Ростова і Таганрога. Тож глибокий тил країни-агресорки тепер теж під прицілом.

Як повідомляв OBOZ.UA, за даними ЗМІ, Велика Британія та Франція нібито могли дозволити Україні використовувати свої крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow/SCALP для ударів по військових цілях на території Росії.

Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader