На думку аналітиків, рішення наступати під Торецьком свідчить про те, що російське командування планує операції з більшою далекоглядністю і розумінням оперативної ситуації, ніж раніше, коли наполягало на проведенні непослідовних наступальних операцій на не пов'язаних між собою ділянках фронту.
Взаємозв'язок між поточними російськими наступальними операціями вказує на те, що російське військове командування має намір використати наступ на Торецьк для створення оперативних можливостей для просування в районі Часового Яру або Авдіївки. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 2 липня 2024 року.
За даними аналітиків, російські приготування, які можуть втілитися у плани на різних напрямках, свідчать про більш розвинутий рівень оперативного планування і передбачення, ніж російське командування виявилося здатним здійснити досі у війні з початку 2022 року.
"Однак здатність цього оперативного планування до реалізації буде обмежена загальним низьким рівнем тактичних можливостей російських військ, які зараз воюють у цих районах", — йдеться у звіті.
В американському Інституті вивчення війни пояснили, якщо російським військам вдасться розвинути більший виступ в районі Шуми-Південне-Північне-Торецьк, то вони зможуть створити більш реальну загрозу Часовому Яру з півдня.
"Російське командування, можливо, вирішило активізувати наступальні операції під Торецьком в середині червня саме тому, що цей район дає російським військам гнучку точку відправлення, з якої вони можуть наступати або на північ у напрямку Часового Яру, або на захід/південний захід у напрямку Авдіївки, залежно від того, який шлях наступу російське командування вважатиме найбільш перспективним на той час", — йдеться у звіті.
Аналітики ISW зазначили, що рішення наступати під Торецьком свідчить про те, що російське командування планує операції з більшою далекоглядністю і розумінням оперативної ситуації, ніж раніше, коли російське командування наполягало на проведенні непослідовних наступальних операцій на не пов'язаних між собою ділянках фронту.
Водночас реалізація цих оперативних планів залежить від тактичних дій військ у районі Торецька та їхньої здатності використати тактичні успіхи для оперативно значущих проривів.
"Основна концентрація російських сил у районі Торецька сформована з низькокваліфікованих сил "ДНР" та територіальних військ, яким, ймовірно, буде складно належним чином здійснювати атаки, особливо з огляду на те, що Україна отримає додаткову військову допомогу впродовж наступних тижнів та місяців", — наголосили в ISW.
Нагадаємо, у цьому ж звіті ISW йдеться про те, що президент Росії Володимир Путін вважає, що зможе виграти війну на виснаження, якщо затягуватиме воєнні дії в Україні на невизначений час.
У звіті за 1 липня аналітики ISW повідомили, що РФ використовуватиме головування в Раді безпеки ООН для демонстрації сили.