Усередині зірок, що горять, може мешкати щось: одного такого кандидата вже знайдено
Усередині зірок, що горять, може мешкати щось: одного такого кандидата вже знайдено

Усередині зірок, що горять, може мешкати щось: одного такого кандидата вже знайдено

Учені висунули теорію про те, що всередині таких зірок, як Сонце, може зародитися ядерна форма життя.

У пошуках позаземного життя вчені часто концентруються на формах життя, які засновані на вуглеці. Вся річ у тому, що це єдині форми життя, які нам відомі, пише IFLScience.

Але як показують дослідження, більш екзотичні форми життя також можуть існувати у Всесвіті. Наприклад, життя може виникати прямо всередині палаючих зірок. Вчені визнають, що це досить умоглядний підхід, але він демонструє, наскільки різним може бути життя.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

"Якщо взяти за основу, що життя — це просте самовідтворення з мутаціями, які призводять до збільшення складності за допомогою природного відбору, то будь-яку систему, здатну на такі процеси, можна розглядати як форму життя", — кажуть автори нового дослідження.

Учені зазначають, що життю як такому необхідні щонайменше три чинники: здатність кодувати інформацію, здатність самовідтворюватися швидше, ніж розпадатися, а також наявність вільної енергії.

Виходячи з цього визначення життя, команда вважає, що подібні форми життя можуть виникнути всередині зірок головної послідовності, таких як Сонце.

У тварин на Землі інформація закодована в ДНК. Але в зірках інформація може передаватися за допомогою так званих надпровідних струн, які переносять електричні струми і генерують магнітні поля.

Космічні струни, які схожі на зморшки в тканині Всесвіту, були вперше виявлені в 1970-х роках, а пізніше отримали "друге дихання" в теорії струн. Фізики-теоретики вважають, що одновимірні струни набагато тонші за протон, вони з'явилися в першу секунду існування Всесвіту і можуть простягатися прямо через нього. Але доказів того, що вони дійсно існують, поки не було знайдено.

Вчені вважають, що якби одна з таких струн була захоплена зіркою або перебувала всередині під час її формування, то цього було б достатньо, щоб запустити процес, подібний до життя. Команда вважає, що магнітні монополі (гіпотетична елементарна частинка з ненульовим магнітним зарядом) збиратимуться в намистини вздовж нитки, що буде схоже на структуру ДНК.

Ба більше, команда вважає, що можуть існувати різні конфігурації монополів і струн, які стануть досить складними, щоб переносити і передавати інформацію, перш ніж це життя зникне.

За той час, поки існує зірка, такі конфігурації можуть досягати неймовірної складності. Тому команда вважає, що зірки, які поводяться незвично, можуть містити в собі це "ядерне життя". Воно використовуватиме невелику частину енергії термоядерного синтезу зірки для власного самовідтворення.

Кандидатом на зірку з екстремальною формою життя є подвійна зоряна система EPIC 249706694 (HD 139139).

Астрономи бачили провали у світлі системи, що зазвичай вказує на транзит планети, але проміжки часу були занадто випадковими.

"Звичайно, приписувати аномалію світності зірки наявності ядерного життя було б передчасним. Ми просто хотіли показати, що такі незрозумілі аномалії дійсно існують. Відповідь на запитання Фермі "де все?", можна знайти в дуже несподіваних місцях", — підсумували автори дослідження.

Нагадаємо, зірки порушують теорію відносності Ейнштейна. Учені вважають, що вони виявили ознаки невідповідності сучасних законів фізики в русі віддалених одна від одної, але пов'язаних в одній системі, подвійних зірок.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader