За даними російської влади, дрони справді атакували Ставропольський край, але нібито були перехоплені, й інфраструктура не постраждала. При цьому є інформація, що це не відповідає дійсності.
Українським дронам 4 липня вдалося атакувати систему російської космічної розвідки "Звезда" загону особливого призначення Головного розвідувального управління (ОСНАЗ ГРУ). Про це повідомляє Defense Express.
Автори матеріалу пишуть, що про успішну атаку повідомили неофіційні російські джерела. Йдеться про військову частину №33443, яка розташована під селищем Московське, Ізобільненського району Ставропольського краю — 450 кілометрів від лінії фронту.
Місцева влада підтвердила, що атака справді була, проте два дрони було перехоплено й інфраструктура не постраждала. А ось у російському медіа Astra з посиланням на власні джерела написали, що від вибуху постраждав один військовий.
Також там додали, що військова частина належить одному з формувань ГРУ.
"Сама в/ч 33443 має доволі характерний вигляд і загалом на території військової частини розміщено під два десятка параболічних антен. Але справа в тому, що це не просто військова частина, і навіть не просто підрозділ радіотехнічної розвідкитак званого ОСНАЗу ГРУ, а частина російської системи космічної розвідки "Звезда", — йдеться в повідомленні.
У Defense Express пишуть, що ця система була створена понад 50 років тому для того, щоб перехоплювати сигнали космічних апаратів. Програма передбачала, що буде створено 15 станцій — 11 в СРСР, а також 4 за кордоном.
Деталями не ділилися навіть у 90-х, усе зберігалося в суворій секретності, проте загальний напрямок станцій — прослуховування систем космічного зв'язку, аналіз роботи, а також можлива протидія.
Військова частина №33443 була однією з перших і небагатьох, яка продовжила працювати після розпаду СРСР. Коли до влади прийшов російський президент Володимир Путін, її вирішили значно модернізувати — розширити кількість антен і зробити територію вдвічі більшою.
Супутникові знімки, які були зроблені в різні роки, демонструють, що оснащення військової частини постійно змінювалося. Актуальні кадри звідти, щоб оцінити наслідки удару, на момент публікації матеріалу опубліковані не були.
Нагадаємо, 3 липня повідомлялося, що ГУР зупинило роботу унікального Оскольського електрометалургійного комбінату РФ, про що заявили джерела Фокусу. У результаті спільної операції ГУР і СЗР зупинився найважливіший для російського ВПК електрометалургійний комбінат. У спецоперації використовували дрони, які пролетіли 160 км до цілі.