Про це повідомляє Радіо Свобода, передає Укрінформ.
Аналогічний статус в організації мають Індія, Іран, Казахстан, Китай, Киргизстан, Пакистан, Росія, Таджикистан і Узбекистан.
Зазначається, що Олександр Лукашенко домагався членства в ШОС півтора десятиліття.
Лукашенко назвав вступ Білорусідо ШОС «історичним». Він заявив про необхідність «знищити однополярний світ» і взяти на себе відповідальність за «глобальну безпеку», оскільки «самозакоханий егоїстичний Захід виявився на це не здатний».
На думку аналітиків, Лукашенко міг сподіватися, що зв’язки з ШОС посилять і розширять торговельно-економічну співпрацю з Китаєм, одночасно трохи зменшивши залежність його режиму від Москви.
Як повідомляв Укрінформ, Республіка Білорусь підтримує збройну агресію Російської Федерації проти України, надаючи РФ інфраструктуру, територію та повітряний простір. Згідно з дослідженням Єльського університету, понад 2400 українських дітей віком від 6 до 17 років були незаконно вивезені до Білорусі від початку повномасштабного вторгнення.
Саміт ШОС проходить 3-4 липня в Астані під головуванням президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва.
Шанхайська організація співробітництва – це політична, економічна, безпекова та оборонна організація, що була заснована у 2001 році у Китаї.
Фото: wikipedia.org