У Музеї історії міста Києва відкрилася виставка «Емоційне вторгнення». Цей проєкт запрошує до рефлексивної подорожі крізь багатогранний спектр емоцій, прожитий кожним з нас впродовж всієї війни Росії проти України.
«Емоційне вторгнення» – філософсько-психологічна розповідь, передана через керамічні скульптури та живопис сучасних українських мисткинь Надії Нечкіної та Людмили Давиденко. Обидві художниці заглиблюються в екзистенційні глибини людського досвіду й досліджують складні емоційні переживання людей.
Виставка має на меті спонукати глядачів до роздумів про людське існування, власний прожитий досвід, пошук ресурсу внутрішньої гармонії та сил для боротьби.
В центрі експозиції розташована інсталяція – пісочниця, всередині якої знаходиться «зброя масового ураження», тобто російські «матрьошки» у вигляді гранат. За нормальних умов у піску мали б гратися діти, натомість там кров і небезпека, а замість сміху – плач.
Курсуючи між смисловими та емоційними вузлами виставки, відвідувачі можуть поміркувати над власними відчуттями тривоги, страху, болю, ненависті, холодної злості, спустошення. Згодом ці переживання перероджуються у пошуки внутрішньої гармонії, надії, віри та сили для подальшої боротьби.
Нагадаємо, у Національному музеї «Київська картинна галерея» проходить фотовиставка «Не мовчи. Полон вбиває». Ініціаторка та фотографиня проєкту – Мар'яна Боднар. За підтримки Асоціації родин захисників «Азовсталі».