Кожна пʼята дитина старшого дошкільного віку в Києві практично не володіє українською мовою і можуть назвати від 0 до 10% того, що зображено на картинках. Водночас лише 15% вихованців дитячих садків, які взяли участь у дослідженні, знають державну на достатньому рівні.
Такими висновками поділився засновник громадської організації "Спільномова" Андрій Ковальов у Facebook. Він повідомив, що частка дітей, які мають достатній словниковий запас у першому класі зростає вдвічі, проте навіть після року навчання у школі учні не мають достатнього запасу слів базової лексики.
Громадський діяч зауважив, що за співвідношенням активного, пасивного словникового запасу та незнайомої лексики можна виділити 3 групи дітей дошкільного віку з різними потребами у додаткових заняттях з розвитку активного українського мовлення:
- з достатнім рівнем активного словникового запасу (15% всіх дітей) – потребують підтримки активного українського мовлення;
- з низьким рівнем активного та високим рівнем пасивного словникового запасу (48% всіх дітей) – потребують активації пасивного вокабуляру;
- з низьким рівнем як активного так і пасивного словникового запасу (37% всіх дітей) – потребують вивчення та практикування базової української лексики.
Ковальов повідомив, що всього було оброблено дані 409 дітей – 275 дошкільнят (середній вік 5,1 років) та 134 першокласники (середній вік 7,0 років).
Раніше OBOZ.UA розповідав, що майже 25% українських школярів обрали російську мову складаючи ЗНО у Польщі.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!