У Демократичній партії та ліберальних ЗМІ, що її підтримують, наростає тривога у зв’язку зі станом здоров’я та когнітивними здібностями 81-річного президента.
Представники демократичної партії США можуть підписати листа до президента Джо Байдена з вимогою відмовитися від участі у президентських перегонах, повідомило агентство Bloomberg, посилаючись на неназваного чиновника.
За словами джерела, лист просувають демократи, які балотуються на переобрання у традиційно безпечних для демократів округах, що свідчить про паніку у партії щодо кандидатури Байдена.
Член Палати представників від демократів Ллойд Доггетт першим публічно закликав Байдена зняти свою кандидатуру з виборів президента через те, що той не зміг “ефективно захистити свої досягнення” під час дебатів із опонентом Дональда Трампа. Доггетт зазначив, що Байден має ухвалити хворобливе і важке рішення про зняття своєї кандидатури. Водночас конгресмен наголосив, що його заява не зменшує поваги до всього, що зробив президент, а також зазначив, що першочерговим зобов’язанням Байдена завжди було служіння країні, а не собі.
Самому Доггетту, який представляє техаський Остін, 77 років, вперше він був приведений до присяги у 1995 році і знову обирається до Конгресу.
За його словами, на карту поставлено дуже багато, щоб дозволити Байдену програти Трампу через побоювання з приводу його здоров’я, що погіршується.
При цьому агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомляло, що Національний комітет Демократичної партії США розглядає можливість офіційного висування кандидатури Джо Байдена в середині липня, щоб забезпечити його присутність на виборах у листопаді.
Таким чином, демократи також планують покласти край внутрішньопартійним розмовам про заміну Байдена після невдалого виступу на дебатах минулого тижня.
Сам Байден заявив журналістам, що здійснити кілька далеких перельотів перед дебатами з Дональдом Трампом було з його боку не дуже розумним вчинком, через що його виступ виявився не надто вражаючим.
“Я не послухав своїх співробітників, кілька разів облетів навколо Землі, а потім мало не заснув на сцені”, – сказав він у вівторок увечері на приватному заході зі збору коштів у Вірджинії, говорячи про свої поїздки.
“Це не виправдання, а пояснення”, – додав він.
За 23 дні, що передували дебатам, Байден підтримував високий темп, що виснажив навіть молодших помічників: він двічі перетинав Атлантичний океан для зустрічей з іноземними лідерами, а потім прилетів з Італії до Каліфорнії на захід зі збору коштів, повернувшись наступного дня до Вашингтона.
Представники Білого дому раніше говорили, що в день дебатів він був застуджений. Сам Байден про це не згадав.
Готуючись до дебатів із Трампом, глава держави провів шість днів у Кемп-Девіді, заміській президентській резиденції за 100 км від Вашингтона.
The New York Times з посиланням на неназване джерело, знайоме з розкладом Байдена, повідомило, що в дні, коли він готувався до дебатів, його робочий день починався об 11:00 ранку і щодня йому відводився час на сон.
Газета також повідомила, що він був настільки втомлений поїздкою, що підготовку до дебатів скоротили на два дні, щоб дати йому час повноцінно відпочити у своєму будинку в Делавері.
Його прес-секретар Ендрю Бейтс, однак, сказав, що під час перебування в Кемп-Девіді президент починав працювати задовго до 11:00 після звичайного тренування.
У середу, 3 липня, Байден під час передвиборчої телефонної розмови з віце-президентом країни Камалою Харріс заявив, що продовжуватиме участь у президентських перегонах, повідомляє CBS News з посиланням на джерела, знайомі з розмовою.
Зазначається, що під час розмови президент визнав труднощі, з якими він зіткнувся за останні кілька днів, але чітко дав зрозуміти, що має намір продовжувати балотуватися та перемогти колишнього президента Дональда Трампа у листопаді.
“Дозвольте мені сказати це настільки чітко, наскільки це можливо, і настільки просто та прямолінійно, наскільки це можливо: Я балотуюсь. Я є номінантом від Демократичної партії. Ніхто мене не виштовхує. Я не піду”, — цитує одне із джерел слова Байдена.