Найбільш ранній і руйнівний ураган в історії показав майбутнє Землі: воно зовсім не радісне
Найбільш ранній і руйнівний ураган в історії показав майбутнє Землі: воно зовсім не радісне

Найбільш ранній і руйнівний ураган в історії показав майбутнє Землі: воно зовсім не радісне

Дослідники вважають, що така рання поява урагану вищої категорії є яскравим прикладом того, що чекає в майбутньому планету, яка нещадно нагрівається.

Кліматична криза більше не є "страшилкою" вчених, вона вже тут, внаслідок чого на світ обрушилися неймовірні хвилі спеки, посухи та лісових пожеж. Ба більше, вчені попередили, що цього року на нас чекає неймовірно екстремальний сезон ураганів. Перші докази того вже обрушилися на світ — сезон ураганів почався з рекордів, пише Science Alert.

1 липня ураган Берил обрушився на острови Гренадін, його швидкість вітру 241 км/год і сильний штормовий нагін зробили його рекордсменом — найбільш ранній ураган п'ятої категорії, який коли-небудь бачила тропічна Атлантика. Зазначимо, що 5 категорія вважається найбільш руйнівною за шкалою ураганних вітрів Саффіра-Сімпсона.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Раніше вчені вже прогнозували, що сезон ураганів у 2024 році буде екстремально активним. Однак швидкість, з якою Берил посилювався, перейшовши від тропічного шторму із середньою швидкістю вітру 112 км/год до сильного урагану зі швидкістю 209 км/год лише за 24 години, вразила вчених.

За словами доцента кафедри атмосферних наук Університету Олбані Браяна Танга, по суті, Берил є штормом типовим для сезону ураганів, ніж для червня. Ба більше, його швидке посилення і сила, як вважають учені, були зумовлені незвично теплими водами.

Тепер учені вважають, що в умовах нагрівання планети й рекордних викидів через використання викопного палива на нас, імовірно, чекають "більш неприємні сюрпризи", ніж ми могли б припустити.

У вузькій смузі середньої частини Атлантичного океану, де утворюється більшість ураганів, температура поверхні моря аномально висока. Фактично, вміст тепла в океані — показник того, скільки енергії міститься в поверхневих водах, з яких черпають силу урагани — був близьким до середнього значення за вересень 1 липня.

Океан повільно накопичує тепло, а тому вчені стривожені тим, як океанська спека наближається до свого звичайного піка вже на початку літа. Якщо на самому початку сезону ураганів на нас чекають настільки сильні шторми, складно уявити якої сили урагани можуть обрушитися на світ у середині сезону.

За словами фахівця з ураганів з Університету Пердью Джордана Джонса, якщо ранній прогноз Національного центру ураганів правильний, до кінця листопада в Північній Атлантиці може спостерігатися від 17 до 25 названих штормів, від 8 до 13 ураганів і від 4 до 7 великих ураганів. Дослідники зазначають, що це найбільша кількість штормів у будь-якому передсезонному прогнозі. Ба більше, вчені раніше заявляли про те, що якщо прогноз виявиться правильним, кількість названих штормів буде настільки великою, що вченим просто не вистачить імен у списку, щоб назвати їх усі.

Морська вода з температурою вище 26°C є джерелом життєвої сили ураганів. Тепле вологе повітря — ще одна обов'язкова умова. Але це ще не все, для досягнення межі швидкості ураганам також необхідні постійні вітри у верхніх і нижніх шарах атмосфери. Якщо всі ці пазли зійдуться, новий сезон ураганів в Атлантиці дійсно стане екстремальним.

Дослідники також зазначають, що ураган Берил, по суті, є демонстрацією того, що чекає в майбутньому людство. Якщо кліматичну кризу не вдасться стримати, з кожним роком сезон штормів на Землі, що закипає, ставатиме дедалі екстремальнішим.

Раніше Фокус писав про те, що перший в історії ураган, народжений у червні, показали з космосу: рухався зі швидкістю 215 км/год.

Теги за темою
дослідження вчені Земля
Джерело матеріала
loader
loader