ЗМІ: Новому альянсу Бабіша й Орбана у Європарламенті не вдалось залучити двох цінних партнерів
Політсилам угорського прем’єра Віктора Орбана та чеського експрем’єра Андрея Бабіша, які хочуть утворити у Європарламенті нову групу правоконсерваторів, не вдалося залучити польську "ПіС" та партію словацького прем’єра Роберта Фіцо.
Про це повідомляє чеське IDNES, цитуючи також інсайди від порталу Aktuálně,пише "Європейська правда".
Орбан і Бабіш нібито сподівалися влаштувати переговори із польськими консерваторами "Право і справедливість", які зараз входять до групи "Європейські консерватори і реформісти", а також з партією Smer словацького прем’єра Роберта Фіцо, аби об’єднати у фракції всю "Вишеградську четвірку".
Проте "ПіС" не захотіла продовжувати перемовини і вже гарантовано залишається з "Європейськими консерваторами і реформістами".
За даними ЗМІ, однією з причин стало те, що "ПіС" хотіла посаду генерального секретаря у цій новій фракції і пропонувала на неї колишнього посла у ЄС Анджея Садоса.
Цього їм не готові були запропонувати.
Ще однією причиною стало небажання "ПіС" бути в одній групі з явно проросійською "Австрійською партією свободи".
Не вийшло домовитися і з п’ятьма євродепутатами, обраними від Smer Роберта Фіцо.
Вони планують працювати як позафракційні, або ж окремі з них спробують доєднатися до соціал-демократів.
Відтак у "Альянсу патріотів" поки є максимум чотири партії-члени із семи, необхідних для формування фракції – "Фідес" Орбана, ANO Бабіша, "Австрійська партія свободи" Герберта Кікля та португальські ультраправі.
Співзасновники групи тепер сподіваються на рішення ще одного "важковаговика" із Франції – "Національне об’єднання" Марін Ле Пен.
Також Орбан і Бабіш нібито мають надії, що італійська "Ліга" Маттео Сальвіні і "Партія свободи" Герта Вілдерса з Нідерландів можуть зацікавитися участю у їхньому об’єднанні замість теперішньої групи "Ідентичність і демократія".
Вже існуючі або нові політичні групи-фракції у Європарламенті мають офіційно оголосити свої назви і склад до 15 липня, перед інавгураційним пленарним засіданням.
Відтак на ці перемовини залишається менше двох тижнів.