На думку закордонних аналітиків, простого розв'язання питання захисту винищувачів не існує, тим паче в умовах браку у ЗСУ систем ППО. Тим часом самі F-16 здатні відбивати ці загрози.
Нещодавні удари ЗС РФ по українських аеродромах свідчать про прогалини в системі ППО, у зв'язку з чим західні експерти ставлять запитання — чи зможе Україна в майбутньому захистити флот очікуваних винищувачів F-16. Як один із варіантів розглядається будівництво бункерів та інших захисних споруд, однак таке рішення також викликає питання. Про це йдеться в матеріалі Defense Post.
Західні аналітики зазначають, що головною проблемою для України є відсутність систем ППО малої дальності, що не дає змоги збивати російські безпілотники, які можуть проникати вглиб території України та надавати оперативну інформацію для ракетних ударів.
В умовах браку систем ППО українським військовим доводиться розставляти пріоритети, що призводить своєю чергою до залишення деяких районів без захисту.
"В України обмежена кількість систем дальнього радіусу дії, і їм потрібно розставити пріоритети. Вони не в змозі прикрити міста, критично важливу інфраструктуру та авіабази, і, ймовірно, їм довелося зробити вибір, залишивши деякі райони без захисту", — сказав директор аналітичної групи Rochan Consulting Конрад Музика.
Важливо Удари по авіабазах України: західні експерти розповіли, які загрози підстерігають F-16На цю тему висловився і співробітник з питань оборони з італійського аналітичного центру Istituto Affari Internazionali Алессандро Марроне. За його словами, в Європі покладають великі надії на постачання F16, однак слід з розумінням поставитися до ризиків для цих літаків як під час повітряних польотів, так і під час їх розміщення на українських аеродромах.
Також автори матеріалу згадали слова секретаря Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Романа Костенка. За словами депутата, через великі втрати західні партнери можуть припинити постачання літаків. Тому простого розв'язання питання захисту винищувачів не існує, і що стосується бетонних укриттів, то вони не захистять від попадання ракети, начиненої вибухівкою.
"Києву, ймовірно, доведеться досить часто передислоковувати F-16, і навряд чи літаки будуть використовуватися поблизу фронту, де вони більш уразливі. Але самі винищувачі обмежать можливості Росії з нанесення такого роду ударів, націлюючись на безпілотники спостереження або атакуючу ракету", — підсумував Музика.
Раніше польські експерти зазначили, що російські літаки мають ракети "повітря-повітря" з дальністю до 400 км, їхні ракети летять на тисячі кілометрів, що робить існування F-16 у ЗС ЗСУ ускладненим і небезпечним.