Прикордонники у певних випадках можуть затримати чоловіка, який з необхідними документами перетинає державний кордон, пояснив речник ДПСУ Андрій Демченко. Подібне стається у випадку, якщо особу шукають працівники військкомату.
Військовозобов'язані під час перетину кордону при заходах мобілізації в Україні, починаючи з 17 липня, будуть показувати прикордонникам військово-облікові документи. Саме цього дня спливають 60 днів, які давались на те, щоб провзаємодіяти з територіальними центрами комплектування (ТЦК) і виконати усі вимоги військового обліку. Про те, що очікує громадян у другій половині липня, речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко розповів виданню "Українська правда".
Виїзд за кордон при мобілізації в Україні
Демченко пояснив, що з 17 липня прикордонники почнуть повною мірою виконувати 17 пункт постанови Кабінету Міністрів №560 від 16 травня 2024 року. У цьому пункті вказано, що ДПСУ будуть зобов'язані діяти наступним чином:
- перевіряти військово-облікові документи у громадян віком від 18 до 60 років. Цей документ можна показати в електронному форматі. Разом з ним чоловік повинен пред'явити паспорт;
- якщо військовозобов'язаний не матиме військового документу, то його не випустять за кордон.
Крім того, у ДПСУ є ще одна підстава для того, що заборонити виїзд — якщо чоловік перебуває у розшуку ТЦК, пояснив Демченко зміст постанови. У такому випадку викликаються поліцейські, які проведуть затримання з врахуванням мобілізації в Україні.
Представник прикордонників також пояснив, що повинні зробити українці до дедлайну 16 липня, щоб не було проблем на кордоні:
- встати на військовий облік, якщо раніше цього не зробили;
- оновити військово-облікові дані, виконавши вимоги закону №3633-IX про посилення мобілізації в Україні.
Які документи показувати при відстрочці
Речник ДПСУ наголосив, що військовозобов'язані при заходах мобілізації в Україні не можуть виїхати за кордон, якщо не мають відстрочки.
Речник пояснив, що робити громадянам, які мають відстрочку від мобілізації в Україні. Під час перетину кордону їм слід дотримуватись таких правил:
- мати при собі військово-обліковий документ, у якому вказано право на відстрочку або ідеться про виключення з обліку через стан здоров'я;
- інформація про відстрочку або виключення може бути в іншому документі, який слід показати ДПСУ — у спеціальній довідці, яку оформили згідно з додатком 6 порядку призову громадян.
"Просимо громадян врахувати цю інформацію при плануванні поїздки", — наголосив Демченко, підсувавши, що потрібно робити, щоб "уникнути непорозумінь".
Зазначимо, 28 червня Фокус розповів, кого точно не візьмуть в армію при мобілізації в Україні. У пресслужбі Одеського ОТЦК пояснили, що захищені від призову чоловіки з проблемами зі здоров'ям, якщо вони мають певний сімейний стан, заброньовані або працюють у деяких органах державної влади.
Нагадуємо, 4 липня народний депутат Дмитро Наталуха повідомив, скільки українців входить у резерв мобілізації.