Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками: як оформити та хто має право
Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками: як оформити та хто має право

Відстрочка від мобілізації по догляду за батьками: як оформити та хто має право

Новий закон про мобілізацію по-новому визначає категорії громадян України, які не підлягають мобілізації.

Новий закон про мобілізацію інакше визначає категорії громадян України, які не підлягають мобілізації і можуть отримати відстрочку від військової служби. Адвокат Лариса Кісь у коментарі порталу "РБК-Україна", розповіла, чи може тепер військовозобов'язана людина отримати відстрочку по догляду за батьками (якщо у неї вже є повнолітні діти).

Коли передбачена відстрочка по догляду за батьками

Як розповіла Кісь, що загалом відстрочка від мобілізації по догляду за батьками передбачена чинним законодавством у двох випадках:

Відстрочка по догляду за батьками з інвалідністю

Якщо батьки військовозобов'язаного є особами з інвалідністю I або II групи, для оформлення відтермінування людині, яка зайнята доглядом, необхідно надати (згідно з пунктом 13 і відповідно до додатка 5 до постанови уряду №560):

Кісь уточнила, що цими "іншими особами", на яких законом покладено обов'язки утримання батьків (згідно зі статтею 202 Сімейного кодексу), є "повнолітні дочка і син" військовозобов'язаного.

"Тобто за цією законодавчою нормою необхідно підтверджувати обставини виключно щодо дітей - незалежно від наявності повнолітніх онуків, братів, сестер та інших родичів другого і третього ступенів споріднення", - підсумувала вона.

Мобілізація в Україні

Мобілізація в Україні - комплекс заходів, які проводяться з 2014 року у зв'язку з військовим вторгненням Російської Федерації.

У період із 2014 до 2015 року Київ провів шість хвиль часткової мобілізації, під час якої до армії призивали переважно громадян із досвідом військових дій або строкової служби в армії віком від 20 до 60 років.

24 лютого 2022 року Росія здійснила повномасштабне військове вторгнення в Україну. Київ оголосив загальну мобілізацію. До лав Сил оборони і безпеки призиваються військовозобов'язані громадяни (переважно - чоловіки) віком від 27 до 60 років.

Закон про мобілізацію - головні новини

Нагадаємо, раніше Верховна Рада проголосувала за закон про мобілізацію. ВР України ухвалила в другому читанні скандальний законопроєкт про мобілізацію. Рішення підтримали 283 нардепи. Загалом народні депутати внесли 4294 поправок до запропонованого урядом законопроєкту про мобілізацію.

Згідно з новим законом, військовозобов'язані громадяни мають прибути до ТЦК і СПдля уточнення своїх даних. А після цього їх обов'язково планують направити на ВЛК (навіть якщо їм надають відстрочку). Інформація про придатність до військової служби, яка визначається ВЛК, є одним із головних пунктів військово-облікових даних.

Крім того, діятиме заборона на відправлення за межі України або передачу транспорту, який призначений для доукомплектування ЗСУ.

Військовозобов'язані, які отримали повістку, можуть звернутися не лише до ТЦК, а й до рекрутингового центру, де триває набір на службу до Сил оборони України.

мобілізація інфографіка

Вас може зацікавити таке:

Джерело матеріала
loader
loader