Водійське посвідчення: як скласти теоретичний іспит
Водійське посвідчення: як скласти теоретичний іспит

Водійське посвідчення: як скласти теоретичний іспит

Водійське посвідчення: як скласти теоретичний іспит

Роз'яснення дали у МВС.

Українці, які хочуть отримати водійське посвідчення, мають складати теоретичний іспит. Щоб успішного його скласти, важливо приділити увагу підготовці. У Головному сервісному центрі МВС розповіли, як підготуватись до іспиту та що робити, якщо не вдалося його скласти.

Як підготуватись до теоретичного іспиту

У Центрі зазначили, що кандидати у водії мають варіанти, як освоїти теоретичну частину: в акредитованій автошколі чи самостійно.

Якщо майбутній водій освоює матеріал самостійно, він повинен вивчити правила дорожнього руху та інші питання згідно Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв.

«Можна скористатися онлайн-тренажером для перевірки знань правил дорожнього руху. Онлайн-тренажер містить всі питання, що будуть на теоретичному іспиті у сервісному центрі МВС. Програма дозволяє вивчати матеріал по темам», – йдеться у повідомленні.

Також можна потренуватися в режимі реального іспиту: дається 20 запитань, які потрібно пройти за 20 хвилин.

Якщо людина дала неправильну відповідь, можна подивитися правильний варіант. Це допоможе краще засвоїти теоретичну частину на конкретних прикладах з екзаменаційних білетів.

Як складати теоретичний іспит

Для цього необхідно взяти талон на складання теоретичного іспиту онлайн через е-запис або в терміналі сервісного центру МВС.

З собою потрібно мати:

  • паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • медичну довідку, що підтверджує допущення до керування транспортним засобом обраної категорії.

«Прийти варто за 15 хвилин до вказаного часу у талоні. Якщо майбутній водій готувався до іспиту за самопідготовкою, про це потрібно повідомити адміністратора», – йдеться у повідомленні.

У Головному сервісному центрі МВС пояснили, що теоретичний іспит проводиться у спеціально обладнаному класі.

«Комп’ютери захищені програмою DLP, що унеможливлює сторонній доступ. Перед початком та протягом іспиту кандидат у водії проходить перевірку за допомогою системи Face ID. У приміщенні встановлені відеокамери. Тому отримати підказку чи підглянути відповідь неможливо», – йдеться у повідомленні.

Майбутній водій має за 20 хвилин дати відповідь на 20 запитань, допускається лише дві помилки.

Як діяти, якщо не вдалося скласти теоретичний іспит

У Центрі зазначили, що наступна спроба скласти теоретичний іспит буде можлива не раніше 10 днів.

«Цей час виділяється для того, щоб кандидат у водії міг краще підготуватися. У майбутніх кермувальників є необмежена кількість спроб для складання теоретичного іспиту», – додали у МВС.

Якщо людина успішно складає теоретичну частину іспиту, вона може звернутися до будь-якого акредитованого навчального закладу та розпочинають практичне навчання. Після успішного складання практичного іспиту в автошколі, майбутній кермувальник складає іспит у сервісному центрі МВС та отримує посвідчення водія.

Раніше ми писали, що в Україні відкрили автошколи для людей з обмеженими можливостями.

Джерело матеріала
loader
loader